Zebrania sołeckie – Stanisławów Drugi i Magdalenów

Trwa wrześniowy cykl spotkań sołeckich – w połowie miesiąca odbyły się dwa takie zebrania. O przyszłorocznym funduszu rozmawiali mieszkańcy Stanisławowa Drugiego oraz Magdalenowa.
Ta pierwsza miejscowość zaoszczędziła 10 tysięcy z funduszu na bieżący rok. Zgodnie z sugestią sołtys Janiny Kucharskiej postanowiono pieniądze te przeznaczyć na zakup tłucznia. Mieszkańcy wypowiedzieli się też co do planów zakupowych na 2022. Stanisławów Drugi może liczyć na ok. 40 tysięcy złotych; zostaną one przeznaczone na zakup między innymi podkaszarki (2 tys.), lodówki (3 tys.), nowej kuchenki i wyposażenia zaplecza kuchennego (ok. 3 tys.) czy grilla gazowego (2 tys.). W głosowaniu wyrażono też zgodę na organizację kilku imprez integracyjnych.
Obecny na spotkaniu wójt Krzysztof Kamieniak zapoznał się z wnioskiem o remont drewnianego domku – sołtys Kucharska zwróciła uwagę na przeciekający dach, który wymaga naprawy.
Nieco mniej, bo około 30 tys. ma w swoim sołeckim funduszu Magdalenów. Mieszkańcy zaplanowali w przyszłym roku zakup traktorka-kosiarki z osprzętem (20 tys.), blaszanego garażu z podbudową (6 tys.), podkaszarki (2 tys.) oraz – tradycyjnie – organizację imprez integracyjnych.
Sołtys Iwona Domańska przekazała też głosy mieszkańców, którzy dopytują o remont drogi w tej miejscowości. Wójt Krzysztof Kamieniak poinformował, że według projektu prace zakładające modernizację nawierzchni i budowę chodników opiewają na 4,8 mln złotych. Dodał również, że Gmina aplikuje o wszelkie możliwe środki i inwestycja ta ma szansę być realizowana kiedy pojawią się takie możliwości finansowe.

Przeczytaj również

Skip to content