Co za weekend (świętojański)!

Jeśli jest czerwiec – to zgodnie z tradycją celebrujemy Noc Świętojańską! W tym roku wprowadziliśmy jednak pewną innowację, postanowiliśmy bawić się na sportowo. Były więc wianki, wybory Króla i Królowej Nocy Świętojańskiej, ale też marsz nornic walking i biegi na czas.

 

Rozpoczęliśmy o 14.00 „Dziką rodzinką”, czyli specjalnym, bardzo rozbudowanym i wymagającym torem przeszkód nie tylko dla najmłodszych. Kolejne elementy sprawnościowe pokonywały więc całe rodziny, a głośny doping świadczył o towarzyszących tym zmaganiom emocjach.

 

Później przyszedł czas na występy orkiestr dętych ze Szczercowa i Magdalenowa, które zagrały razem. Połączony zespół przed batutą Damiana Kraty i Tomasza Kozubowicza pochwalił się znajomością najnowszych przebojów, a te w aranżacji na orkiestrę dętą zabrzmiały naprawdę interesująco. Set muzyczny uzupełnił gościnny występ orkiestry z Ruśca; goście postawili na zdecydowanie bardziej tradycyjny zestaw utworów.

 

Wcześniej sygnał do rozpoczęcia świętowania dał Wójt Krzysztof Kamieniak oraz Przewodnicząca Barbara Szczepanik, życząc udanej zabawy. „Wyspa” zaczęła się zapełniać odwiedzającymi, na których czekały stragany, stoiska gastronomiczne i moc atrakcji dla dzieci. Był więc średniowieczny namiot Bractwa Rycerskiego z Sieradza, wielkie zainteresowanie wzbudziła też zagroda z ptakami – można tu było z bliska obserwować sowy i sokoły, a co odważniejsi mogli nawet wielkie, dzikie ptaki wziąć na rękę! A ponadto animacje, dmuchańce, gry i zabawy – czego tylko dusza zapragnie!

 

Tradycyjnie już – pod wieczór – wybraliśmy króla i królową wianków, by następnie dopingować uczestników wyścigu nordic walking oraz biegów na 5 i 10 tysięcy metrów.

Kiedy zrobiło się już przyjemnie chłodniej i nastrojowo ciemno swój sobótkowy występ zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka” – to była magia, której atmosferę znajdziecie na zdjęciach…

 

Sponsorem tegorocznego „Weekendu Świętojańskiego”, na który zaprosił Wójt Krzysztof Kamieniak i Rada Gminy Szczerców, był koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Obszerna relacja zdjęciowa dostępna jest na naszym profilu Facebook – zapraszamy!

Przeczytaj również

Skip to content