Powalczymy o środki z Budżetu Obywatelskiego WŁ

Urząd Marszałkowski poinformował o zakończeniu oceny formalnej wniosków złożonych w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Wśród pozytywnie ocenionych, a tym samym przekazanych do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego, znalazły się dwa wnioski dotyczące gminy Szczerców.
Pierwszy z nich, przypisany do tzw. puli wojewódzkiej (duże działania o charakterze inwestycyjnym), to projekt budowy interaktywnego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Szczercowie.
Drugi, zakładający tzw. działania miękkie, to organizacja w przyszłym roku zlotu dla zuchów i harcerzy z terenu powiatu bełchatowskiego.
Oba wnioski – zgodnie z ideą Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, będącego w większej skali odpowiednikiem funduszu sołeckiego, funkcjonującego w gminie – to pomysły zgłoszone przez mieszkańców gminy Szczerców.
W przypadku pozytywnej opinii merytorycznej wnioski, które znajdą się w gronie zakwalifikowanych, poddane zostaną pod głosowanie. Będą mogli w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy – będziemy więc prosić o waszą pomoc, ponieważ dofinansowanie uzyskają jedynie te projekty, które osiągną odpowiednią ilość głosów. Głosowanie przewidziane jest na sierpień, nieco wcześniej poznamy wyniki oceny merytorycznej. Liczymy na to, że „szczercowskie” projekty zyskają aprobatę urzędników z Urzędu Marszałkowskiego i poddane zostaną głosowaniu publicznemu.
Trzymajmy kciuki za nasz wspólny sukces!

Przeczytaj również

Skip to content