Powiatowe obchody Dnia Samorządu Terytorialnego

27 maja 1990 r. odrodził się w Polsce samorząd terytorialny – wtedy to właśnie odbyły się pierwsze po upadku komunizmu wybory i zostali wybrani radni miast i gmin.

Dzisiaj to odrodzenie, z perspektywy 34 lat, nazwać można impulsem rozwojowym – zarówno dla gmin, jak i powiatów czy województw, a w efekcie – całego kraju. Miało ono także wpływ na ukształtowanie się społeczeństwa obywatelskiego, jakim jesteśmy obecnie.

Dziesięć lat po tych pamiętnych wyborach Sejm RP ustanowił 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego.

W poniedziałkowe popołudnie pracownicy samorządowi z naszego regionu spotkali się na uroczystej gali w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Bełchatowie na powiatowych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego.

Samorządową reprezentację gminy Szczerców tworzyli Wójt Krzysztof Kamieniak, Przewodnicząca Rady Barbara Szczepanik oraz Sekretarz Gminy – Marek Kowal.  Wśród gości była też liczna reprezentacja Rady i Zarządu Powiatu w Bełchatowie, kierownictwo i pracownicy bełchatowskiego starostwa, jednostek organizacyjnych oraz powiatowych jednostek administracji zespolonej, a także reprezentacja Nadleśnictwa Bełchatów, RIG w Bełchatowie oraz PGE GiEK S.A.

 

Przeczytaj również

Skip to content