Charytatywny Bal Przedsiębiorców z rekordową zbiórką ze sprzedaży cegiełek

Już po raz czwarty odbył się Charytatywny Bal Przedsiębiorców Gminy Szczerców. Jak zawsze uroczystość była nie tylko okazją do wspólnej zabawy i integracji, ale przede wszystkim do podziękowania za bardzo dobrą współpracę pomiędzy lokalnym biznesem a samorządem.

W nazwie imprezy nieprzypadkowo pojawiło się słowo charytatywny, ponieważ podczas uroczystości zbierane były środki, które przeznaczone zostaną na wsparcie organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców Gminy.

– Podczas zeszłorocznej edycji Balu dzięki życzliwości uczestników zebrano kwotę ponad 21 tysięcy złotych – przypomniał Wójt Krzysztof Kamieniak. – Środki te pozwoliły na zorganizowanie atrakcyjnego, dwutygodniowego cyklu zajęć artystyczno – edukacyjnych pod wspólnym hasłem „Radosne wakacje w Gminie Szczerców”.

Taki wieczór to także okazja do podziękowania lokalnym firmom za wspieranie inicjatyw na rzecz mieszkańców Gminy i dobrą współpracę. Podczas balu w sposób szczególny podziękowano przedsiębiorcom, którzy w 2018 roku wspierali różnego typu przedsięwzięcia,  między innymi o charakterze kulturalnym, sportowym, integracyjnym. 8 firm uhonorowanych zostało pamiątkowymi statuetkami, które wręczyli Wójt Krzysztof Kamieniak i Przewodnicząca Rady Gminy, Barbara Szczepanik.

Brązowe serca otrzymały Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska w Szczercowie, Maja Dekoracje weselne Alicja i Jarosław Juśkiewicz, Biuro Rachunkowe DUET  Jarosław Musialik, PU SAMI SWOI Grzegorz Różycki, Zielony sklep Wanda i Stanisław Muras – artykuły spożywcze i przemysłowe. Srebrne Serce przypadło w udziale firmom WIREX – Sp. z o.o. oraz Bomii Serwis. Z kolei Złote serce trafiło do firmy SANEL Spółka jawna.

Podczas balu uczestnicy mogli zakupić pamiątkowe cegiełki. Tradycyjnie dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na organizacje letniego wypoczynku i atrakcji dla dzieci z terenu Gminy Szczerców. Wszystko wskazuje na to, że będą to całkiem udane wakacje, bo z pobieżnych wyliczeń wynika, że udało się zebrać rekordową jak dotychczas kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

 

Przeczytaj również