Udany jarmark wielkanocny

Na tydzień przed Wielkanocą wójt Krzysztof Kamieniak, Rada Gminy Szczerców oraz Lokalna Grupa Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” zaprosili na jarmark, który w tym roku odbywał się pod hasłem „wielkanocne śniadanie u mamy”. Nie sposób wymienić wszystkich potraw, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia – były tam i tradycyjne dania, jak i te, które zaliczyć by można do wielkanocnych eksperymentów. Wszystkie jednak miały wspólny mianownik – były pyszne, pomysłowe i zrobione z sercem.

Nie możemy się jednak koncentrować wyłącznie na kulinariach, ponieważ na jarmarku nie zabrakło i innych świątecznych akcentów – były więc stroiki na stoły, baranki czy palemki. Odwiedzający mogli skorzystać z kilkunastu stoisk rękodzielników. Całość uzupełniały animacje dla dzieci oraz konkurs malowania pisanek, w którym udział brali i mali, i duzi.

Jowita Prokop oraz Filip i Maja Kukuczkowie na sobotnie popołudnie dołączyli do kapeli Chłopaki Szczercowiaki, by wspólnymi siłami umilać nam czas, a na wielki finał zagrała też Orkiestra Dęta OSP Magdalenów.

Szukajcie się na zdjęciach (obszerna galeria jest na naszym profilu na facebooku), a ci, którzy nie przeszli – niech teraz żałują.

 

 

Przeczytaj również

Skip to content