Świętojański weekend w Szczercowie – zaproszenie

Zbliża się tradycyjna Noc Świętojańska w Gminie Szczerców. Szczegóły imprez w ramach „Świętojańskiego weekendu” znajdziecie Państwo na plakatach.
W tym roku zachęcamy Państwa do spędzenia pierwszego weekendu wakacji w sposób aktywny – będzie sportowo, ale i tradycyjnie w klimatach folkowych. W sobotę 22 czerwca zachęcamy rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w „Dzikiej Rodzince”, czyli biegu z przeszkodami. Od godz. 14.00 na stadionie przy ul Rzecznej będą czekać dmuchańce, strzelnica laserowa oraz rozmaite przeszkody. Zapisy elektroniczne na stronie  www.rajsportactive.pl/zapisy.
Starszych zapraszamy do udziału w marszu Nordic Walking oraz wieczornego biegu na 5lub 10 km. Regulamin i zapisy elektroniczne: www. rajsportactive.pl/zapisy lub w dniu biegu od godz. 18.00 w biurze zawodów hala sportowa ul. Rzeczna w Szczercowie.
W tym dniu atrakcje będą czekać także na szczercowskiej „Wyspie”. Zagrają dla nas orkiestry dęte. Swój obóz rozłożą także rycerze z Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej, będą warsztaty plecenia wianków, sadzenia roślin, a o 18.00 ruszy tradycyjny konkurs wianków. Dla autorów najpiękniejszych mamy oczywiście wspaniałe nagrody! Ok. 21.30 będzie okazja przenieść się w czasie wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”, który przy płonących ogniskach zaprezentuje widowisko „Noc Kupały”. Będzie i zabawa z DJ, a w niedzielę tradycyjny Piknik Motocyklowy!
Sponsorem wydarzenia jest koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Przeczytaj również

Skip to content