Mobilny punkt informacyjny Rodzina 500+

Mobilny punkt informacyjny Rodzina 500+
W dniu 14 kwietnia 2016 r. do Gminy Szczerców zawitał mobilny punkt informacyjny.

W ramach działań promocyjnych rządowego programu ?Rodzina 500+? w dniu 14 kwietnia 2016 r. do Gminy Szczerców zawitał mobilny punkt informacyjny ? ?500 Bus?.

rodzina5001

Akcję informacyjną dla osób zainteresowanych programem przeprowadzili pracownicy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego: P. Michał Kucharczyk ? sekretarz Wicewojewody oraz inspektorzy wojewódzcy Magdalena Sobczyk?Wierzbicka i Robert Pipiński. ?500 Bus? stacjonował przed budynkiem Urzędu Gminy w Szczercowie oraz przy Zespole Szkolno ? Przedszkolnym.

W Gminie Szczerców wnioski o świadczenie wychowawcze składać można w budynku GOPS-u przy ul. 3 Maja 6. Jak informuje Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczercowie P. Anna Krawczyńska zadania w zakresie przyjmowania wniosków zostały rozdzielone pomiędzy pracowników Ośrodka, dzięki czemu nie tworzą się kolejki. Na dzień 14 kwietnia złożonych zostało 366 wniosków w formie papierowej oraz 43 w formie elektronicznej. Wypłata świadczeń rozpocznie się już na koniec kwietnia.

rodzina5003

Przypominamy: Wnioski złożone w terminie do 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, tj. od 1 kwietnia 2016 roku, skutkować będą wypłatą świadczenia od 1 kwietnia 2016r.

Przeczytaj również

Skip to content