Dzień Kobiet w Gminie Szczerców

Dzień Kobiet w gminie Szczerców
Tegoroczny Dzień Kobiet na pewno na długo pozostanie w pamięci mieszkanek gminy Szczerców. Obchodzony był rekordowo długo...

Mieszkanki Gminy Szczerców potrafią się świetnie bawić! Tegoroczny Dzień Kobiet świętowały aż przez 10 dni. Spotkania integracyjne połączone z koncertami dedykowanymi Paniom odbyły się we wszystkich miejscowościach, w których funkcjonują świetlice wiejskie i gminne obiekty pozwalające na organizacje tego typu wydarzeń. Gościem specjalnym wszystkich uroczystości z okazji Dnia Kobiet był Wójt Krzysztof Kamieniak wraz z Małżonką. Włodarz gminy w imieniu Panów nie tylko składał mieszankom gminy najserdeczniejsze życzenia, ale i obdarowywał je kwiatami i słodyczami.

02

Obchody Dnia Kobiet w Gminie Szczerców rozpoczęły się w sobotę 5 marca uroczystością w świetlicy wiejskiej w Stanisławowie Pierwszym. Z zaproszenia Wójta Gminy Krzysztofa Kamieniaka, p. sołtys Urszuli Stępień i Rady Sołeckiej oraz radnego Bohdana Materaca skorzystało kilkadziesiąt mieszkanek tego sołectwa. Dla Pań ze  Stanisławowa wystąpili podopieczni szczercowskiego GOK-u: wokaliści Julia Kucharska i  Jakub Opaliński oraz akordeonista Kacper Pluskota.

04

W niedziele 6 marca specjalny koncert dla mieszkanek gminy odbył się w hali sportowej przy ZSP w Szczercowie. Uczestniczyło w nim niemal 200 Pań! Były kwiaty, słodycze i toast „Za zdrowie Pań”. „Tyle słońca w całym mieście”, „Jambalaja”, „Nic nie może wiecznie trwać” te i inne przeboje niezapomnianej Anny Jantar można było usłyszeć podczas koncertu z okazji ?Dnia Kobiet? w Szczercowie w wykonaniu wokalistki Ewy Michrowskiej i towarzyszącego jej zespołu. Program -niespodziankę dla Pań, przygotowała również Orkiestra Dęta OSP Szczerców.

06

7 marca świętowały z kolei Panie z sołectw Szczercowska Wieś i Kolonia oraz Rudzisko. Uroczystość z tej okazji odbyła się w miejscowej świetlicy. W organizację spotkania zaangażowali się tu również Panowie: Wójt Krzysztof Kamieniak, radni Stanisław Wiedeński i Andrzej Kaźmierczak oraz opiekun świetlicy Marcin Gajda. W Szczercowskiej Wsi dla Pań koncertowała Orkiestra Dęta OSP Magdalenów oraz kapela ?Chłopaki Szczercowiaki?.

13

8 marca uroczystość z okazji Dnia Kobiet odbyła się w świetlicy wiejskiej w Janówce. Dla mieszkanek tego sołectwa wystąpili młodzi artyści z GOK-u- Zosia Sztuk, Kacper Pluskota i Natalia Stanisławska.

14

Następnego dnia-9 marca Dzień Kobiet obchodziły  mieszkanki Borowej. Dla Pań z tego sołectwa wystąpili Natalia Stanisławska i Kuba Opaliński oraz „Chłopaki Szczercowiaki”. O miłą atmosferę zatroszczyli się Panowie na czele z Wójtem Krzysztofem Kamieniakiem, radnym Zdzisławem Śniegiem i sołtysem Markiem Błasikiem.

16

10 marca uroczysty Dzień Kobiet odbył się w Lubcu. Mieszkanki tego sołectwa świetnie bawiły się dzięki niezawodnym ?Chłopakom Szczercowiakom?, swoje umiejętności muzyczne zaprezentował także Filip Kołodziejczyk, a wokalne Kacper Stanisławski. W  Lubcu w organizację spotkania zaangażowali się także panowie z tego sołectwam.in radny Andrzej Kaźmierczak i  sołtys Dariusz Wywiał.

17

W świetlicy wiejskiej w miejscowości Dubie spotkanie z okazji Święta Kobiet odbyło się 11 marca.

19

Uatrakcyjnił je występ wychowanków GOK-u: Zuzi Kozubowicz, Julii Kucharskiej, Kuby Opalińskiego i Filipa Kołodziejczyka.

26

W Osinach Dzień Kobiet świętowano w sobotę 12 marca. Razem z Wójtem Krzysztofem Kamieniakiem życzenia Paniom składał Zenon Pietrzyk- radny i jednocześnie Prezes OSP Osiny. Dla mieszkanek Osin zaśpiewała Wiktoria Wolska i koncertował zespół ?Kamikadze?.

31

Panowie z grupy ?Kamikadze? wystąpili również w koncercie dla mieszkanek Chabielic , który odbył się w niedzielę 13 marca, w miejscowej hali sportowej. Podczas koncertu w nowym repertuarze przygotowanym specjalnie dla Pań wystąpiła również Orkiestra Dęta OSP Chabielice.

44

Serdecznych życzeń, kwiatów i wspólnego sto lat, odśpiewanego przez Panów na czele z Wójtem nie zabrakło także podczas uroczystości w Magdalenowie, która 14 marca zakończyła obchody Dnia Kobiet w Gminie Szczerców. W Magdalenowie wystąpili również podopieczni GOK-u: Natalia Stanisławska, Kacper Stanisławski i Filip Kołodziejczyk.

53

Przeczytaj również

Skip to content