XX lat kliniki WOLMED z Dubia

W piątek obchodzono jubileusz XX-lecia funkcjonowania Kliniki WOLMED. Obchodom towarzyszyła konferencja naukowa, w programie której znalazły się wykłady profesorów Dominiki Dudek, Wojciecha Gruszczyńskiego oraz Piotra Gałeckiego. To już XIV edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia naukowego, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Problemy człowieka z początku XXI wieku. Zagrożenie uzależnieniami, stresem i depresją”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się wójt Krzysztof Kamieniak z małżonką Anną oraz przewodnicząca Rady Gminy Szczerców Barbara Szczepanik. Gminna delegacja przekazała obchodzącym jubileusz właścicielom, lekarzom, terapeutom oraz całemu personelowi kliniki mieszczącej się w Dubiu – więc na terenie naszej gminy – serdeczne życzenia dalszego rozwoju tej niezwykle potrzebnej placówki.

Klinika WOLMED w Dubiu zatrudnia około 150 osób i dysponuje w tej chwili 60 łóżkami dla pacjentów. W najbliższym czasie stan ten ma się zwiększyć o kolejne 7 miejsc dla chorych, którzy  potrzebują pomocy psychologów i psychiatrów.

Przeczytaj również

Skip to content