Strażackie podsumowanie w Osinach

W piątkowe popołudnie druhny i druhowie z OSP Osiny spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym, podczas którego wysłuchano raportu z działalności jednostki w ubiegłym roku.

OSP Osiny liczy obecnie 34 członków zwyczajnych oraz 6 honorowych; Młodzieżową Drużynę Pożarnicza tworzy z kolei 11 dziewcząt. Warto też dodać, że w jednostce funkcjonuje sześcioosobowa drużyna sportowa.

Strażacy z Osin biorą czynny udział w imprezach gminnych, uroczystościach patriotycznych czy obchodach świąt państwowych.  W 2023 roku nie odnotowano udziału jednostki w akcjach ratowniczych, ale 10 razy OSP Osiny wyjeżdżała do gaszenia pożarów. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że stan posiadania jednostki powiększył się o rzutnik i sprzęt nagłaśniający,  mundury dla MDP oraz hełmy dla dorosłych strażaków.

Podczas piątkowego spotkania druhnie Beacie Moskot wręczono Odznakę „Strażak Wzorowy”, dużo ciepłych słów padło też pod adresem dwóch druhów seniorów, kończących osiemdziesiąty rok życia. Obecny na zebraniu wójt Krzysztof Kamieniak gratulował niewielkiej jednostce z Osin wyników i podziękował wszystkim za zaangażowanie w strażackie obowiązki.

 

Przeczytaj również

Skip to content