Sąsiedzka pomoc z gminy Bełchatów

Włodarze samorządów z terenu powiatu bełchatowskiego podpisali dziś list intencyjny w sprawie udzielenia jeszcze w bieżącym roku pomocy finansowej.

Określa on zasady, na jakich gmina Bełchatów będzie w tym roku dystrybuować pomoc dla samorządów wchodzących w skład naszego powiatu. Jest to możliwe dzięki temu, że w wyniku ubiegłorocznej zmiany granic zwiększyły się dochody gminy Bełchatów, a co za tym idzie – również sam budżet. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami wójta gminy Bełchatów, Konrada Koca, znaczna część tych nowych środków trafi teraz do samorządów powiatu bełchatowskiego.

Pod listem intencyjnym podpisali się wójt gminy Bełchatów Konrad Koc, wiceprezydent miasta Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz, wójt gminy Drużbice Tomasz Głowacki, wójt gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz, wójt gminy Rusiec Damian Szczytowski, wójt gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, burmistrz miasta i gminy Zelów Tomasz Jachymek oraz starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
Kwoty pomocy, wynikające z algorytmu, na podstawie którego wyliczono je 2022 roku, są następujące:
Miasto Bełchatów – 3.269.336,87 zł,
Gmina Drużbice – 2.448.325,47 zł,
Gmina Kluki – 1.964.581,85 zł,
Gmina Rusiec – 2.437.232,97 zł,
Gmina Szczerców – 301.008,80 zł
Gmina Miasto Zelów – 4.930.962,62 zł.
Kwota pomocy dla Powiatu Bełchatowskiego zostanie określona w odrębnych ustaleniach. Najprawdopodobniej nastąpi to jeszcze w tym miesiącu.
Samorządy miejskie i gminne mają teraz czas na złożenie wniosków ze szczegółowym wskazaniem zadań, na które chciałyby otrzymać dofinansowanie.

Przeczytaj również

Skip to content