“Porozmawiajmy w Łódzkiem” na szczercowskiej Wyspie

Szczerców był kolejnym przystankiem spotkań w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, organizowanych przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Są one skierowane do samorządów, mieszkańców oraz organizacji pozarządowych, a ich ideą jest bezpośrednie dotarcie do zainteresowanych osób z szeroką ofertą Urzędu Marszałkowskiego i instytucji podległych. Na pikniku w Szczercowie można zatem było dowiedzieć się w jaki sposób i na co pozyskać fundusze europejskie, jakie są plany rozwoju naszego regionu, jakie inwestycje drogowe planowane są w najbliższym czasie.

W tym roku spotkania z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem” dotyczą trzech kluczowych tematów: nowości w ofercie Urzędu Marszałkowskiego, Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2027, a także możliwych sposobów pomocy obywatelom Ukrainy, którzy uciekając przed wojną schronili się w naszym regionie. Z samorządowcami, sołtysami, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz mieszkańcami całego powiatu bełchatowskiego rozmawiał wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.

– Bardzo się cieszę, że tu jesteście. To możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami lokalnej społeczności. To szansa, by porozmawiać o tym, jak wspólnie działać i zabiegać o nasze małe ojczyzny – powiedział wicemarszałek.

W spotkaniu w Szczercowie wzięli też udział radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, Ewa Wendrowska i Dariusz Rogut, którzy wspólnie z wicemarszałkiem Ziembą wręczyli przedstawicielom gmin, fundacji, stowarzyszeń oraz klubów sportowych z naszego powiatu symboliczne czeki z przyznanymi dotacjami na projekty sportowe, edukacyjne i kulturalne. Taki czek na 40 tysięcy złotych z przeznaczeniem na inwestycję w infrastrukturę sportową w Chabielicach odebrał też wójt Krzysztof Kamieniak.

– Szanujemy każdą złotówkę – mówił wójt Kamieniak, dziękując w imieniu mieszkańców za przyznany grant. – Co prawda gmina Szczerców jest jedynym samorządem w regionie łódzkim, który ma swoją “Wyspę”, ale to nie znaczy, że jesteśmy krezusami. Dotacje, między innymi z Urzędu Marszałkowskiego, to istotny element w budżecie naszej gminy.

I właśnie na szczercowskiej “Wyspie” bawiono się po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia. Były atrakcje dla najmłodszych, kulinarny festiwal smaków, o który zadbało aż dwanaście kół gospodyń wiejskich, były też stoiska placówek oświatowych czy kulturalnych, instytucji pozyskujących fundusze europejskie oraz służb mundurowych. Przedstawiciele sołectw z powiatu bełchatowskiego odebrali symboliczne czeki z grantami sołeckimi. Na koniec rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich – palma pierwszeństwa przypadła tym razem KGW Szczerców.

Obszerna relacja zdjęciowa dostępna jest na naszym profilu Facebookowym – zapraszamy.

Przeczytaj również

Skip to content