Kolejowa Komunikacja Autobusowa także w Szczercowie

W ubiegłym roku Marszałek Województwa Łódzkiego zapowiedział aktywne działania mające na celu walkę z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców całego regionu. W założeniu przywrócenie istniejących kiedyś połączeń komunikacyjnych oraz stworzenie nowych linii autobusowych i kolejowych powinno dać mieszkańcom województwa szansę na normalne życie.
Podjęto zatem działania, które przyłączają do sieci Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej kolejne miejscowości. Tym razem bez przedłużenia linii kolejowych, za to przekazując do dyspozycji mieszkańców 20 nowych, przyjaznych środowisku autobusów (wkrótce tabor się zwiększy). Pozwoli to na komfortowe dojazdy do stacji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Autobusy rozjadą się po całym województwie zwiększając sieć ŁKA o setki kilometrów. Po drodze będą odwiedzać miejscowości, które nigdy nie były skomunikowane z koleją, a już na pewno nigdy tak dogodnie.

Kolejowa Komunikacja Autobusowa (KKA), uruchamiana przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną na zlecenie Samorządu Województwa Łódzkiego, ma na celu zapewnić mieszkańcom miejscowości oddalonych od infrastruktury kolejowej łatwy dojazd do stacji i kontynuowanie podróży pociągiem.

To wszystko na jednym bilecie, w ramach taryfy kolejowej.

Rozkład jazdy KKA zostanie dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, co oznacza, że odjazd autobusu ze stacji przesiadkowej, będzie uzależniony od czasu przyjazdu skomunikowanego z nim pociągu i odwrotnie. Dzięki ofercie linia kolejowa zostanie wydłużona o trasę autobusu.

Co to oznacza dla nas?

W skrócie – autobusem jedziemy do Zelowa i dalej do Łasku – tam przesiadamy się na wybrane połączenie kolejowe do Łodzi, Sieradza i innych miast leżących na trasie PKP.

Dojazd do miast powiatowych i stolicy regionu stanie się dużo łatwiejszy i tańszy. Rozkłady jazdy autobusów będą dopasowane do odjazdów i przyjazdów pociągów. I dodatkowo – do 30 czerwca 2024 r. przejazdy autobusami na wszystkich liniach będą bezpłatne.

Rozkłady jazdy znajdziesz:

  • na stronie lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy
  • na stronach koleo.pl, biletico.pl oraz e-podroznik.pl
  • w aplikacjach KOLEO, mPay, biletico.pl oraz SkyCash
  • w aplikacji ŁKA Infoportal
  • Rozkład jazdy KKA będzie zmieniał się wraz ze zmianą rozkładu jazdy pociągów.

 

 

 

 

Przeczytaj również

Skip to content