Podwójna rocznica w Liceum

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbyła się dziś uroczystość, związana z nadaniem czternaście lat temu Liceum Ogólnokształcącemu imienia Czesława Miłosza. Celebrowano także sześćdziesiątą czwartą rocznicę uruchomienia placówki.

Przypomnijmy, w 1959 roku staraniem księdza Józefa Baranowicza w Szczercowie rozpoczęło działalność liceum, którego mury nieprzerwanie, co roku, opuszczają kolejne roczniki absolwentów. Do tej długiej historii nawiązał wójt Krzysztof Kamieniak, składając wraz z przewodniczącą Barbarą Szczepanik życzenia szkolnej społeczności.

– W pierwszej klasie, 64 lata temu, nauki pobierało trzydzieścioro ośmioro uczniów – mówił wójt Krzysztof Kamieniak. – Dziś jest was tu prawie dwadzieścia razy więcej! Życzę całej społeczności, by zachowała ten znakomity wynik, a samym uczniom by poszli w ślady swojego patrona i tak jak on, zyskali w przyszłości podziw nie tylko w Polce, ale i na całym świecie.

Dzisiaj Zespół Szkół Ponadpodstawowych, który wyrósł z tamtej placówki to  – oprócz Liceum Ogólnokształcącego – także Technikum Informatyczne oraz Szkoła Branżowa z własną halą sportową i znakomitą bazą dydaktyczną. Blisko pięćdziesięciu nauczycieli sprawuje opiekę nad grupą ponad pięciuset uczniów.

Podczas piątkowej uroczystości dużo miejsca poświęcono patronowi Liceum. Szkoła nosi imię Czesława Miłosza, polskiego poety uhonorowanego w 1980 roku Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, od czternastu lat. Rocznicowe spotkanie wykorzystano do przypomnienia nie tylko niełatwych losów noblisty, ale i jego poezji.

 

 

Przeczytaj również

Skip to content