Strażacy świętowali w Szczercowie

Zgodnie z kultywowaną w Szczercowie tradycją, miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej celebrowała strażackie święto już 3 maja. Po mszy uformowana przez druhny i druhów kolumna przeszła przy dźwiękach orkiestry dętej na plac świętego Floriana, gdzie pod pomnikiem patrona strażaków odbył się apel.

Podczas uroczystości podsumowano działalność szczercowskiej jednostki w ostatnim roku – ze strażackiej kroniki wynika, że nasi strażacy uczestniczyli aż w 77 akcjach ratowniczo – gaśniczych. Było wśród nich 30 pożarów i 43 tzw. miejscowe zagrożenia, na które złożyły się wypadki drogowe oraz te, wynikające z anomalii pogodowych. Ten rejestr zwiększył się jednak już dziś; podczas apelu przyszło bowiem wezwanie, na które druhowie musieli pilnie zareagować – część z nich wyruszyła zatem na miejsce wypadku drogowego.

W piątek nagrodzono też druhów za wzorowe wypełnianie statutowych obowiązków. W tym gronie znaleźli się Mikołaj Brzozowski (starszy strażak), Paweł Dyła (dowódca roty), Hubert Barda (pomocnik dowódcy sekcji) oraz Wojciech Domański (dowódca plutonu).

Wójt Krzysztof Kamieniak dziękował druhnom i druhom za sumienne wykonywanie przez nich obowiązków, podkreślał też rolę strażackiego „narybku”. Cieszy bowiem liczna reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która z czasem wypełniać będzie coraz to bardziej odpowiedzialne zadania.

Uroczystość w Szczercowie zakończyło zaproszenie do Chabielic, gdzie już jutro o godzinie 12.00 mszą w miejscowym kościele rozpoczną się gminne obchody Dnia Strażaka.

 

 

Przeczytaj również

Skip to content