Podsumowanie 2022 w OSP Magdalenów

W minionym tygodniu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Magdalenów – w strażackim spotkaniu uczestniczyli posłowie Małgorzata Janowska i Grzegorz Lorek oraz przedstawiciele gminnego samorządu – wójt Krzysztof Kamieniak i Przewodnicząca Rady Gminy Szczerców – Barbara Szczepanik.

Naczelnik jednostki, druh Cezary Samborski, w krótkim sprawozdaniu przedstawił wyniki OSP Magdalenów w roku 2022. Miejscowi strażacy brali udział w 45 akcjach ratowniczo-gaśniczych, z czego 26 dotyczyło pożarów, 17 miejscowych zagrożeń, odnotowano też 2 fałszywe alarmy.

Do najbardziej „czynnych” druhów zaliczyć można Tomasza Ruska (39 wyjazdów), Sylwestra Cieślaka (32 wyjazdy) i Monikę Rychlewicz (27 wyjazdów).

Jednostka odbyła w poprzednim roku szereg kursów i szkoleń, w tym szkolenie podstawowe strażaków i ratowników, szkolenie kierującego działaniami ratowników czy szkolenie doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Prezes OSP Magdalenów podziękował władzom gminy za wsparcie finansowe – przypomnijmy, jednostka wzbogaciła się o samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO z pojemnością zbiornika na wodę 4200 litrów, do Magdalenowa trafiło też nowe umundurowanie i środki ochrony indywidualnej.

Miłym akcentem było uhonorowanie posła Grzegorza Lorka i wójta Krzysztofa Kamieniaka tytułem Honorowego Strażaka OSP Magdalenów.  Specjalne podziękowania odebrała Przewodnicząca RG Barbara Szczepanik i komendant powiatowy PSP w Bełchatowie Adam Pstrokoński.

 

Przeczytaj również

Skip to content