Petycja w sprawie skrzyżowania w Grudnej

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Szczerców podjęto decyzję o wniesieniu petycji do Zarządu Województwa Łódzkiego, Sejmiku Województwa Łódzkiego i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie remontów i przebudowy dróg wojewódzkich i krajowych.
Chodzi szczególnie o skrzyżowanie drogi krajowej  74 z drogą wojewódzką 480 w miejscowości Grudna – samorząd gminy Szczerców wielokrotnie podkreślał pilną potrzebę podjęcia działań, które poprawią bezpieczeństwo w tym miejscu.

Z raportów Posterunku Policji w Szczercowie wynika, że od 1 stycznia 2019 roku do 16 lutego roku bieżącego, na skrzyżowaniu w Grudnej doszło  do 22 zdarzeń drogowych. W tym czasie w dziewięciu wypadkach  zginęły cztery osoby, a szesnaście odniosło rany. W ostatnich pięciu latach miało tu też miejsce 13 mniej groźnych kolizji. Znamiennym jest fakt, że wszystkie ofiary śmiertelne z ostatnich pięciu lat odnotowano w latach 2023 i 2024.

W tym tygodniu do Urzędu Gminy w Szczercowie wpłynęło pismo z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, w którym przeczytać możemy, że ZDW przekazał wystąpienie gminy Szczerców do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (jako zarządcy drogi wyższej kategorii). Jednocześnie  łódzki ZDW przychylił się do naszego wniosku o konieczności podjęcia działań, które poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie.

 

 

Przeczytaj również

Skip to content