Ostatnie pożegnanie księdza Józefa Komperdy

W sobotę, 26 grudnia, w 87 roku życia i 64 roku kapłaństwa odszedł do domu Pana były proboszcz parafii w Szczercowie, śp. ks. kan. Józef Komperda.

Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb Zmarłego – ostatnie pożegnanie rozpocznie się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Rogoźniku (diecezja krakowska), po niej nastąpi złożenie ciała śp. Księdza Kanonika do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Ksiądz Józef Komperda był proboszczem parafii szczercowskiej przez niemal 36 lat, był także dziekanem dekanatu szczercowskiego oraz kanonikiem seniorem Kapituły Kolegiackiej Łaskiej.

Dał się poznać jako człowiek i kapłan o złotym sercu. Podkreślał to, żegnając wczoraj Zmarłego podczas mszy pożegnalnej, jaka odbyła się w łódzkim kościele pw. św. Wojciecha w Łodzi – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, pochodzący ze Szczercowa ks. Wojciech Anglart.

Ksiądz Komperda był kapłanem, który miał parafię w swoim umyśle i sercu – mówił ksiądz Wojciech Anglart.

Na liturgii obok rodziny, najbliższych i duchownych obecna była także delegacja wiernych z parafii Szczerców wraz z duszpasterzami.

Spoczywaj w pokoju, Księże Proboszczu.

 

źródło zdjęcia oraz relacja z pożegnalnej liturgii: https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2020/12/pozegnanie-sp-ks-kan-jozefa-komperdy

Przeczytaj również

Skip to content