Nowoczesna profilaktyka dla młodzieży

Do uczniów i nauczycieli szkół z terenu gminy Szczerców trafia właśnie projekt dotyczący profilaktyki uzależnień od dopalaczy i narkotyków oraz przemocy wśród młodzieży. To nowoczesne, edukacyjne działanie, mające na celu wskazanie realnych zagrożeń i sposobów wyjścia z opresji.

Akcja w placówkach oświatowych odbywa się pod hasłem: „Otwórz się na pomoc” i zachęca do obejrzenia interaktywnej prezentacji multimedialnej.

Film w formie gry zrealizowano w ramach działań profilaktycznych z myślą o bezpieczeństwie naszych bliskich – mówi wójt Krzysztof Kamieniak. – Zachęcamy zarówno dzieci, jak i rodziców do zapoznania się z projektem.

Nie bądźmy obojętni na problemy, które występują wśród młodych. Może ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje wsparcia? Otwórzmy się na pomoc!

Materiały dostępne są w sieci pod tymi linkami:

Dopalacze: https://belchatow.naszemiasto.pl/gmina-szczercow-otworz-sie-na-pomoc-dopalacze/re#INTRO

Przemoc: https://belchatow.naszemiasto.pl/gmina-szczercow-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re#INTRO

Nauczyciele z gminnych szkół otrzymają dostęp do osobnego skryptu z pomocami dydaktycznymi, które ułatwią przeprowadzenie zajęć.

Gmina Szczerców sfinansowała zakup materiałów dydaktycznych ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

Przeczytaj również

Skip to content