Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców

W niedzielę 12 grudnia odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców. Do rywalizacji o tytuł mistrza naszej gminy przystąpiło 30 szachistów z różnych stron województwa łódzkiego. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 15-stu minut na zawodnika.

W kategorii uczestników z rocznika 2007 i mł. zwyciężył Konrad Jeż z Gorzkowic (4 wygrane), II miejsce zajął 10-cioletni Jan Szymczyk z Bełchatowa, który również miał na koncie 4 zwycięstwa, a najniższy stopień podium wywalczył Jakub Radecki (Gorzkowice).

Najlepszą zawodniczką turnieju została łodzianka Natalia Nowakowska (4,5 pkt.)

W kategorii przeznaczonej dla zawodników z terenu gminy Szczerców tytuł mistrzowski obronił Andrzej Wroński, wyprzedzając  Dawida Gasińskiego (II miejsce) i Tomasza Stępińskiego (III miejsce).

W głównej kategorii open zwyciężył Piotr Zięba z Gorzkowic, który zgromadził 6 pkt. Tyle samo punktów miał nasz zawodnik Andrzej Wroński, który mimo, że w bezpośrednim pojedynku okazał się lepszy od P. Zięby, ostatecznie został sklasyfikowany na II miejscu z uwagi na nieco gorsze wyliczone wskaźniki metody Buchholza. Nie mniej jednak jest to największy sukces zawodnika z terenu gminy Szczerców w 10-cio letniej historii turnieju. III miejsce zajął Krzysztof Mroczkowski z Gorzkowic.

P.Zięba-A.Wroński

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczył wójt  Krzysztof Kamieniak.