Mieczysław Pabich kolejnym stulatkiem w gminie Szczerców

9 stycznia swoje stuletnie urodziny obchodził mieszkaniec Szczercowa, Mieczysław Pabich. Dostojnego jubilata odwiedziła w tym tygodniu delegacja przedstawicieli gminnego samorządu, przynosząc prezenty, ale przede wszystkim życzenia długiego życia w zdrowiu i miłości najbliższych.

– To wielka przyjemność składać życzenia już nie stu, ale dwustu lat wszelkiej pomyślności – mówił podczas spotkania wójt Krzysztof Kamieniak. – W imieniu całej gminnej społeczności przekazuję panu Mieczysławowi wiele urodzinowych serdeczności, gratulując jednocześnie długiego i ciekawego życia.

Mieczysław Pabich mieszka w naszej gminie od urodzenia. Początkowo jego dom rodzinny mieścił się w Żabczance, od wielu jednak lat jest już mieszkańcem Szczercowa. Pan Mieczysław od dekady jest wdowcem, wspólnie z żoną wychowali trzech synów i dwie córki; rodzinne grono uzupełnia pokaźna gromada  wnuków i prawnuków.

Jubilat w czasie swej aktywności zawodowej prowadził doskonale znany mieszkańcom gminy Szczerców zakład stolarski. Jeszcze niedawno w wielu budynkach spotkać można było okna i drzwi, które wyszły spod jego ręki.

– To był mój pierwszy zakup do nowego domu – wspomina Leszek Sobala, strażak ze szczercowskiej jednostki OSP. – Ramy okienne od pana Pabicha służyły mi wiele lat.

– Ja z kolei muszę wspomnieć o działalności jubilata w naszej Radzie Parafialnej – dodaje Andrzej Jędraszek, wieloletni szef Zarządu Gminnego OSP. – Do budowy domu parafialnego dołożył swoją cegiełkę i widać było, że sprawia mu to wielką przyjemność.

Urodzinowa wizyta strażaków nie może dziwić – Pan Mieczysław był członkiem wspierającym naszej jednostki przez wiele dziesięcioleci.

– Odkąd sięgam pamięcią był z nami, przyjmowałem od niego składki członkowskie – potwierdza Jan Klarecki, były skarbnik, prowadzący też przez lata kronikę OSP w Szczercowie. – Zawsze zaangażowany i chętny do pomocy. A z Basią, jedną z córek pana Mieczysława, chodziłem do klasy!

Osiągnięcie tak szacownego wieku wiąże się z pewnymi benefitami – wraz z setnymi urodzinami seniorzy otrzymują specjalne, comiesięczne świadczenie honorowe. Wysokość tej „dodatkowej emerytury” może być różna. Wszystko zależy od tzw. kwoty bazowej, która obowiązuje w dniu ich setnych urodzin. Z pewnością świadczenie to pomoże cieszyć się Panu Mieczysławowi jesienią życia.  My ze swej strony przesyłamy życzenia dobrego zdrowia i rezerwujemy czas na wiele kolejnych spotkań.

Przeczytaj również

Skip to content