Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
W dniu 17 kwietnia 2016 roku w niezwykle uroczystej oprawie 22 pary małżeńskie...

W dniu 17 kwietnia 2016 roku w niezwykle uroczystej oprawie 22 pary małżeńskie z terenu Gminy Szczerców świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Szczercowie odprawioną przez proboszcza parafii ks. Jarosława Kłysa. Oprawę muzyczną podczas mszy świętej zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Magdalenowa.

07

Druga część uroczystości odbyła się w Domu Kultury Strażaka w Szczercowie. Przewodził jej, Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, który serdecznie powitał dostojnych jubilatów oraz członków  ich rodzin. Następnie pogratulował małżonkom przeżycia wspólnie długich lat oraz życzył doczekania kolejnych tak wspaniałych rocznic w dobrym zdrowiu. Po uroczystym powitaniu Wójt Gminy w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył Jubilatom obchodzącym Złote Gody pamiątkowe dyplomy, medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz stosowne legitymacje. Nie zabrakło również kwiatów i upominków ufundowanych przez Gminę Szczerców.

11

Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana.Uhonorowani Jubilaci to: Donisława i Jan Baranowiczowie, Irena i Stanisław Dobrzelakowie, Wiesława i Czesław Frydrychowscy,  Krystyna i Edmund Galewscy, Pelagia i Stanisław Grabarczykowie, Teresa i Roman Hofmanowie, Teresa i Zygmunt Kaczmarscy, Wiesława i Kazimierz Komórowie, Janina i Józef Kowalscy, Stanisława i Stanisław Krasowiakowie, Janina i Czesław Krawczykowie, Janina i Kazimierz Kucharscy, Czesława i Ryszard Kuźnikowie, Franciszka i Czesław Olejnikowie, Józefa i Zdzisław Puchowscy, Zofia i Władysław Spaleniakowie, Genowefa i Wiesław Stępniowie, Marianna i Stanisław Szczepanikowie, Helena i Józef Szczepańscy, Leokadia i Stanisław Śmietańscy, Jadwiga i Piotr Toporscy, Henryka i Zdzisław

26

Po oficjalnej części uroczystości jubilacji oraz goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Przygotowano również program artystyczny, w którym wystąpiła wychowanka Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie Natalia Stanisławska śpiewając polskie piosenki o miłości oraz zespół muzyczny ?Chłopaki Szczercowiaki?. Nie kryjąc wzruszenia, pary małżeńskie dzieliły się swoimi wspomnieniami i przeżyciami ze wspólnie spędzonych lat.

29

Przeczytaj również

Skip to content