Dzień Kobiet w gminie Szczerców

Rekordowa ?Polska Biega?!
W weekend 20-22 maja w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju biegi w ramach XII akcji ?Polska biega?.

Tegoroczny Dzień Kobiet na pewno na długo pozostanie w pamięci mieszkanek gminy Szczerców. Obchodzony był rekordowo długo, bo aż od 6 do 21 marca. Uroczystości odbyły się nie tylko w największych miejscowościach naszej gminy Szczercowie i Chabielicach, ale również w Osinach, Borowej, Stanisławowie Pierwszym, Janówce, Szczercowskiej Wsi, Dubiu i Lubcu.

02

Jak podkreśla Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak -Spotkania z okazji Święta Kobiet odbyły się wszędzie tam, gdzie było takie zapotrzebowanie społeczne i chęć wspólnego spędzenia czasu w miłej i serdecznej atmosferze. Uroczystości odbyły się przy dużym zaangażowaniu lokalnej społeczności, we wszystkich miejscach gdzie sygnalizowano taką potrzebę. W pełni wykorzystana została baza lokalowa w postaci świetlic wiejskich, które powstały m.in. po to aby integrować lokalne społeczności.

04

Podczas wszystkich uroczystości z okazji Dnia Kobiet obecny był  oczywiście wójt  Krzysztof  Kamieniak, który jako reprezentant mężczyzn w gminie Szczerców miał okazję złożyć najserdeczniejsze życzenia Paniom uczestniczącym w spotkaniach. W tym miłym obowiązku wspierany był, w zależności od miejscowości, przez radnych, sołtysów, urzędników gminnych oraz druhów z jednostek OSP. Z okazji tego wyjątkowego święta nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatów i słodkości przygotowanych przez panów specjalnie z myślą o przedstawicielkach płci pięknej.

06

Pierwszy koncert z cyklu Dzień Kobiet w gminie Szczerców odbył się w Osinach w piątek 6 marca. Na zaproszenie Wójta Krzysztofa Kamieniaka oraz druhów z jednostki OSP do miejscowej świetlicy licznie przybyły mieszkanki Osin. Specjalnie dla nich zaśpiewali młodzi artyści z GOK-u – Kuba Opaliński i Natalia Stanisławska oraz wystąpił zespół Street Band złożony z muzyków orkiestry OSP Magdalenów. Zabawa była przednia! Wyjątkową atrakcją był słodki poczęstunek przygotowany własnoręcznie przez druhów ochotników.

08

Dzień później – 7 marca Dzień Kobiet świętowały mieszkanki Borowej. Tu również dla Pań wystąpili wychowankowie  GOK-u- wokalistka Julia Kucharska, akordeonista Kacper Pluskota oraz zespół wokalno-instrumentalny w składzie Karolina Zajda, Kuba Kmita i Gracjan Zajda, a Wójta w obowiązkach gospodarza imprezy wspierali: radny Zdzisław Śnieg i druhowie z OSP Borowa.

10

W niedzielę 8 marca wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet odbył się w Szczercowie. Salę w Domu Kultury Strażaka licznie wypełniły mieszkanki naszej gminy. Publiczność entuzjastycznie przyjęła występ Glass Duo czyli Anny i Arkadiusza Szafrańców- artystów szczególnych, którzy są  jedynymi w Polsce instrumentalistami profesjonalnie uprawiającymi sztukę gry na szklanej harfie zwanej też anielskimi organami. Instrument Glass Duo to największa profesjonalna szklana harfa na świecie, a tworzą je kieliszki, których nie trzeba napełniać wodą! Artyści wykonali m.in kompozycje Bacha, Mozarta i Piazzolli oraz opowiedzieli o historii tego mało znanego instrumentu.

12

Nie mogło również zabraknąć z okazji tego wyjątkowego święta koncertu Orkiestry Dętej OSP Szczerców. Tym razem specjalnie dla Pań Orkiestra nie tylko grała, ale i śpiewała! Ponadto w mini recitalu zaprezentowała się także młoda, niezwykle utalentowana wokalistka-Wiktoria Wolska. W imieniu wszystkich panów życzenia z okazji Dnia Kobiet złożył Wójt Krzysztof Kamieniak oraz radni gminni: Wojciech Pacholak i Krzysztof Drzazga. Poważne wsparcie włodarzom gminy w miłym obowiązku obdarowywania kwiatami zapewnili pracownicy szczercowskiego urzędu.

15

W niedzielę 8 marca świętowały również mieszkanki Stanisławowa Pierwszego i Janówki. Były występy, toast za zdrowie Pań  i najserdeczniejsze życzenia. Na medal sprawili się sołtysi Zdzisław Zwierzak i Krzysztof Pędziwiatr, którzy zadbali przede wszystkim o doskonałą atmosferę. Zarówno w Stanisławowie, jak i w Janówce gościł również Wójt Krzysztof Kamieniak.

21

10 marca Dzień Kobiet obchodziły mieszkanki sołectw Szczercowska Wieś i Kolonia oraz Rudzisko. Uroczystość odbyła się w miejscowej świetlicy wiejskiej. O liczne atrakcje w tym dniu zadbali w imieniu wszystkich mężczyzn- Wójt Krzysztof Kamieniak, radni Stanisław Wiedeński i Andrzej Kaźmierczak oraz gospodarz świetlicy Marcin Gajda. Dla Pań zagrała Orkiestra Dęta OSP Magdalenów – z okazji tego bardzo damskiego spotkania, tym razem pod batutą kobiety – p. Anny Skrzypczyńskiej-Krata i dwa bardzo męskie składy – kapela “Chłopaki Szczercowiaki” i Street Band. Były pyszne ciasta, cukierki, kwiatki… a nawet trochę poezji i przede wszystkim dobra zabawa!

18

Kolejna uroczystość z okazji Dnia Kobiet odbyła się 12 marca w miejscowości Dubie. Dobre humory dopisywały mieszkankom sołectwa, które postanowiły spotkać się z tej okazji w miejscowej świetlicy wiejskiej. Przy kawie i przepysznym cieście Panie wysłuchały specjalnie przygotowanego na tę okazję koncertu. Dla mieszkanek Dubia zaśpiewały – Karolina Zajda i Julia Kucharska oraz zagrała kapela “Chłopaki Szczercowiaki”.

22

W Chabielicach specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet odbył się w niedzielne popołudnie 15 marca. Rozpoczęła go Orkiestra Dęta OSP Chabielice. Następnie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i uśmiechu na co dzień wszystkim Paniom złożyli Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak i Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Szcześniak. Podczas koncertu w Chabielicach zaprezentowali się wokaliści:  Wiktoria Wolska oraz duet Martyna Jaworska i Paweł Bauer.

24

Świętowanie Dnia Kobiet w gminie Szczerców zakończyła uroczystość, która odbyła się 21 marca w Lubcu. Dla mieszkanek tego sołectwa wystąpił Filip Kołodziejczyk oraz niekwestionowana gwiazda tegorocznych imprez z okazji Dnia Kobiet-kapela Street Band z Magdalenowa. Nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatków, słodkości i życzeń składanych wspólnie przez Wójta Krzysztofa Kamieniaka oraz radnego Andrzeja Kaźmierczaka i sołtysa Dariusza Wywiała.

26

Przeczytaj również

Skip to content