Zagłosuj na gminny projekt w BO Łódzkie 2024

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego – BO Łódzkie 2024.

Nas interesuje najbardziej działanie, zgłoszone przez mieszkańców naszej gminy, a jest to „Historia na dwóch kółkach” – rajd rowerowy szlakiem miejsc pamięci narodowej w powiecie bełchatowskim.

Połączy on walor edukacyjny z integracją środowiska cyklistów i osób uprawiających turystykę rowerową oraz wszystkich zainteresowanych poprzez zorganizowanie całodniowego wydarzenia plenerowego, obejmującego zasięgiem przynajmniej kilka miejscowości powiatu bełchatowskiego. Istotnym elementem wydaje się też być promowanie postawy patriotycznej uczestników poprzez ustalenie trasy rajdu w pobliżu miejsc pamięci narodowej, jakich nie brakuje na terenie powiatu bełchatowskiego.

Zachęcamy do głosowania – druki można pobrać i samodzielnie wydrukować ze strony BO – w powiecie bełchatowskim głosy oddawać należy w: Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim – Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim Filia w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96.

Dla Państwa wygody formularze głosowania  udostępniał i zbierał będzie jednak sekretariat Urzędu Gminy Szczerców – zostaną one przekazane do punktu w Bełchatowie zbiorczo, przed upływem terminu głosowania.

A koniec głosowania zaplanowano na 30 czerwca.

 

Przeczytaj również

Skip to content