Wygrana uczniów ze Szczercowa!

Sześć trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych w Szczercowie, Janowie i Kurnosie Drugim (gmina Bełchatów) oraz miejscowości Rasy (gmina Drużbice) wzięło udział w rozgrywanym w środę XLIV Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Był to etap powiatowy, który miał za zadanie wyłonić reprezentantów  powiatu bełchatowskiego na zawodach szczebla wojewódzkiego.

Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od części teoretycznej, na którą składał się test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego – na jego rozwiązanie przewidziano 40 minut. Później były już zadania praktyczne, a więc tor przeszkód, na którym punktowana była jazda rowerem po trasie o różnym stopniu komplikacji. Całość zakończyła część trzecia, polegająca na sprawdzeniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach – nie tylko komunikacyjnych.

Uczestników turnieju, odbywającego się między innymi pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Szczerców, podzielono na dwie grupy wiekowe. W grupie młodszej najlepszy okazał się Krzysztof Kociński, wygrała też jego drużyna z Kurnosa Drugiego. Wśród starszych bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, reprezentujący szczercowską Szkołę Podstawową im. księdza J. Baranowicza – indywidualnie najlepszy był Igor Gryś, który wraz z kolegami zajął pierwsze miejsce drużynowo.

To właśnie te dwie drużyny punktowały najlepiej w swoich kategoriach wiekowych, a więc Kurnos Drugi i Szczerców, reprezentować będą powiat bełchatowski w zawodach wojewódzkich.

Gratulujemy i liczymy na dobre wyniki w Łodzi!

 

Przeczytaj również

Skip to content