Udana niedziela na “Wyspie”

Dobra energia, wspaniała zabawa – lato w gminie Szczerców uważamy za rozpoczęte i to z przytupem. Pierwszym akcentem naszej wakacyjnej aktywności był Piknik Motocyklowy, który już po raz trzeci zgromadził na „Wyspie” w Szczercowie kilkuset uczestników i pasjonatów pojazdów wszelkiej „maści”. Mogliśmy więc podziwiać motocykle, quady, przeróżne samochody, maszyny rolnicze, a nawet pojazdy wojskowe. Świetna atmosfera, dużo zabawy podczas konkurencji sprawnościowych, skoki na motocyklu przez rzekę, dla wygłodniałych tradycyjna grochówka, a dla zapobiegliwych – badania skóry w poszukiwaniu zmian nowotworowych. Nic dziwnego, że z zaproszenia wójta Krzysztofa Kamieniaka, Rady Gminy Szczerców oraz sponsora imprezy – koncernu PGE GiEK S.A. – skorzystały całe rodziny. Rozpoczęcie letniego sezonu było głośne, udane i warte zapamiętania – jak na Piknik Motocyklowy  w Szczercowie przystało!

Akiedy w niedzielne popołudnie miłośnicy dwóch i czterech kółek powoli opuszczali szczercowską „Wyspę, wójt Krzysztof Kamieniak oraz przewodnicząca Barbara Szczepanik dali sygnał do rozpoczęcia Nocy świętojańskiej.

Zgodnie z tradycją w niedzielę wybrano zatem królową i króla wianków, blisko sto kwietnych kompozycji w asyście strażaków z OSP Szczerców puszczono następnie do wody. Mecz piłkarski o Puchar Przewodniczącej rozegrały drużyny Samorządowców i Przedsiębiorców (wygrali ci pierwsi, 6-4), na scenie zaprezentowała się nasza śpiewająca i tańcząca młodzież, wystąpił zespół Cheerleaders Bełchatów, można było popływać motorówką, zagłosować w projekcie zgłoszonym przez mieszkańców naszej gminy w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego, poszaleć na dmuchańcach lub w strefie aktywności dla maluchów. Wisienką na torcie były występy gwiazd – znanego z PoloTV prezentera i muzyka Macieja Smolińskiego oraz Jacka Mejera, czyli MEZO, który przypomniał szczercowskiej publiczności swoje największe przeboje – a tych, przez 20 lat kariery scenicznej, sympatyczny poznaniak uzbierał całkiem sporo. Miłym akcentem i ukłonem MEZO w stronę fanów był długi seans rozdawania autografów i pozowania do zdjęć. Artysta cierpliwie spełniał prośby sympatyków, i chyba nikt nie odszedł spod sceny niezadowolony.
Na koniec widowiskowy i wciągający spektakl ognia, a później dyskoteka z DJ Manki, który ściągnął na parkiet najbardziej opornych tancerzy. Tak się bawi gmina Szczerców!

Obszerna fotorelacja z obu imprez jest dostępna na naszym profilu facebookowym, zapraszamy!

Przeczytaj również

Skip to content