Podsłuch w Urzędzie Gminy w Szczercowie

W piątek, 23 lutego – w dniu Sesji Rady Gminy Szczerców, w budynku Urzędu Gminy odkryto podsłuch. Urządzenie nagrywające znajdowało się na klatce schodowej, w części zwyczajowo wykorzystywanej jako palarnia papierosów. Zostało ukryte w doniczce z kwiatem, w bezpośredniej bliskości gromadzących się tam ludzi.
Zlokalizowanie urządzenia nagrywającego w tym miejscu wskazuje na chęć podsłuchu radnych odbywających akurat przerwę w obradach oraz pracowników gminnych.
Tajemnicą Poliszynela jest nazwisko osoby, która dopuściła się tego czynu. Wcześniej pojawiały się informacje o możliwości nagrywania rozmów radnych i pracowników, ale nie było dowodów. Teraz dowód na ten proceder został przekazany organom ścigania.
Nie wiadomo od jak dawna i kogo podsłuchała osoba, która zainicjowała to przestępcze działanie. Urząd Gminy w Szczercowie zamierza przeprowadzić inspekcję wszystkich pomieszczeń w poszukiwaniu podsłuchów czy sprzętu nagrywającego.
Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy – poinformowano prokuraturę o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W miarę rozwoju sytuacji będziemy Państwa informować o nowych faktach w sprawie – oczywiście w granicach prawa.

Przeczytaj również

Skip to content