Podaj swoje zapotrzebowanie na węgiel

Przypominamy, że na prośbę wojewody łódzkiego zbieramy informacje o zapotrzebowaniu mieszkańców gminy Szczerców na zakup węgla kamiennego w preferencyjnych cenach.
Warto podkreślić, że to jedynie ankieta, mająca określić ilość ton węgla, jaką rząd RP powinien zabezpieczyć na potrzeby mieszkańców konkretnej gminy – w tym przypadku gminy Szczerców.
Składane przez Państwa informacje nie są równoznaczne ze złożeniem zamówienia, posłużą jednak do oszacowania wielkości zapotrzebowania i pozwolą administracji rządowej na przygotowanie zapasu i sprawne przeprowadzenie transportu węgla do miejsc docelowych.
Obecnie nie wiemy kiedy węgiel trafi do gminy Szczerców, nie wiemy też skąd będzie pochodził – zabezpieczeniem surowca zajmują się służby Ministerstwa Aktywów Państwowych, które odpowiada między innymi za gospodarkę złożami kopalin.
Do wtorku Gmina Szczerców zobligowana jest do przekazania służbom wojewody łódzkiego konkretnej wartości, obejmującej zsumowane ilości węgla kamiennego równe zapotrzebowaniu zgłoszonym przez Państwa – mieszkańców gminy Szczerców.
Zakup węgla w preferencyjnej cenie możliwy będzie dla tych osób, które źródło ciepła zgłosiły w CEEB i mają prawo do otrzymania dodatku węglowego.
Dziękujemy za już przekazane wiadomości – w trakcie trwania weekendu przesłaliście Państwo ponad 400 maili z szacunkowym zapotrzebowaniem. Cały czas możecie Państwo wysyłać maile pod ten adres – to najprostsza i najszybsza droga komunikacji: wegiel@szczercow.pl
Dzisiaj (poniedziałek) od godziny 8.00 część mieszkańców składa informacje drogą telefoniczną – w ten sposób również uzyskaliśmy już kilkaset zgłoszeń. Telefon 512 076 576 czynny jest w godzinach pracy Urzędu Gminy – a więc do godziny 16.00.
Informację można też złożyć osobiście, specjalne ankiety przygotowane są w sali konferencyjnej Urzędu Gminy (I piętro).
Przypominamy – informujecie nas Państwo o zapotrzebowaniu – a więc przekazujecie informację, że dana osoba zgłasza zapotrzebowanie: na 3 tony węgla kamiennego, albo 2 tony eko-groszku, albo – 1 tonę miału (to oczywiście przykłady, swoje zapotrzebowanie określacie Państwo sami).
Obecnie maksymalna ilość węgla dostępnego w cenie preferencyjnej to 3 tony.

Przeczytaj również

Skip to content