Pamiętają o samotnych

Jak co roku, 21 grudnia, w Domu Kultury OSP w Szczercowie odbyła się symboliczna wieczerza wigilijna dla osób starszych i samotnych. Wzięła w niej udział blisko stuosobowa grupa mieszkańców, władze Gminy, księża oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Był opłatek i tradycyjnie zastawiony wigilijny stół, a uroczystości rozpoczęła modlitwa poprowadzona przez księży z parafii w Szczercowie i Chabielicach oraz życzenia od Wójta, Krzysztofa Kamieniaka.

– Za kilka dni narodzi się Chrystus, dając nam tym samym nadzieję, otuchę i podporę na gorszy czas. Coroczne narodziny Pana to przecież symbol, nadzieja na to, że zło można pokonać, a ciężki los może się odmienić – mówił do zgromadzonych Wójt Kamieniak. – Właśnie tego życzę nam wszystkim na 2018 rok – niech będzie nam lepiej, niech omijają nas choroby, niech będą wokół nas ludzie bliscy i nam życzliwi.

Wigilijne spotkanie było też okazją do podziękowań dla osób zaangażowanych w pozyskiwanie żywności dla potrzebujących z naszej Gminy. Współpracę z Bankiem Żywności z Łodzi prowadzi na terenie Gminy Szczerców stowarzyszenie „Na Skrzydłach Marzeń”, a w dystrybucję zebranych produktów zaangażowani są zarówno wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia, jak i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej czy Straży Gminnej.

Również i to czwartkowe, wigilijne spotkanie osób starszych i samotnych, nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie gminnych strażników oraz druhów z jednostek OSP w Szczercowie, Chabielicach, Osinach, Borowej i Magdalenowie. Dzięki nim uczestnicy spotkania mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego na te okazję transportu.

Przeczytaj również