„Na ludowo” w Osinach

Było wesoło, barwnie, tęczowo bo…. „Na ludowo” – pod takim właśnie hasłem odbył się  w minioną sobotę, przygotowany przez szkołę podstawową i sołectwo w Osinach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szczercowie, festyn rodzinny w Osinach.   Warto zaznaczyć, że  impreza odbywała się pod honorowym patronatem  wójta gminy Szczerców.

Wśród atrakcji znalazły się przede wszystkim występy uczniów szkoły podstawowej w Osinach, które przybliżyły dziedzictwo kulturowe różnych regionów naszego kraju, poprzez prezentację zwyczajów ludowych, przyśpiewek, a nawet gwary regionalnej. Mogliśmy dowiedzieć się kiedy i komu podawano „czarną polewkę” oraz poznać współczesną wersję „Balladyny”. Podziwialiśmy tańce naszych zespołów tanecznych i piosenki szkolnych wokalistów, konkurencje sprawnościowe, quizy, malowanie kredą obrazków na temat: „Kocham moją ojczyznę”. A wszystko to w pięknej, kolorowej oprawie dekoracyjnej, przepięknych strojach ludowych, w których prezentowali się uczniowie oraz prowadząca festyn – dyrektor GOK.

Tradycyjnie nie zabrakło loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko dziecięcego makijażu. Gdy do tego wszystkiego dodamy jeszcze dobrze zaopatrzone stoiska gastronomiczne (o które zadbali mieszkańcy – przepyszne ciasta, bigosy, grilowane kiełbaski i kaszanki), a także   dmuchane zamki, cukrową watę i mini figloraj, nie trudno się domyślić, że festyn przebiegał w myśl zasady ,,dla każdego coś miłego’’.

Dopisało to, co najważniejsze: dobre humory licznie przybyłych mieszkańców, zaproszonych gości oraz dzieci. I chociaż pogoda troszkę postraszyła deszczem, nie przeszkodziło to w dobrej zabawie szczególnie dzieciom, które miały niezłą frajdę podczas ślizgania na mokrej zamkowej zjeżdżalni i biegania boso po trawie.

Dopełnieniem tego wszystkiego była zabawa taneczna pod okiem DJ McDaMi.

 

 

 

Przeczytaj również