Mistrzowie szachów

W niedzielę 10 grudnia odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców. Zawody uroczyście otworzył wójt Krzysztof Kamieniak. Do rywalizacji o tytuł mistrza naszej gminy przystąpiło 30 szachistów z różnych stron województwa łódzkiego. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z czasem 10-ciu minut na zawodnika.

W kategorii uczestników z rocznika 2009 i mł. (szkoła podstawowa) zwyciężyła  Stępińska Lena z Bełchatowa, II miejsce zajął Krawczyk Miłosz, a III miejsce Wiszniewski Igor.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Stępińska Lena.

W kategorii przeznaczonej dla zawodników z terenu gminy Szczerców zwyciężył Stępiński Tomasz, II miejsce zajął Sakrajda Kamil, a zwycięzca ostatnich lat Wroński Andrzej zajął miejsce III.

W głównej kategorii open zwyciężył Stępiński Piotr (Bełchatów), II miejsce zajął Radecki Jakub, a III Gala Michał (obaj z Gorzkowic),