„Kuźnia Życzliwości” na wakacjach

Połowa wakacji za nami – niektórzy mogą się już pokusić o małe podsumowania. Tegoroczny turnus rehabilitacyjny Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” odbył się nad polskim Bałtykiem, w Ustroniu Morskim.
Pobyt na dwutygodniowym turnusie przede wszystkim zabiegami rehabilitacyjnymi wzmocnił kondycyjnie uczestników, ale jednocześnie spowodował, że do swoich domów wrócili z bagażem pięknych wspomnień oraz pełni energii po różnorodnych formach terapii i nie była to tylko arteterapia, muzykoterapia, silvoterapia, talasoterapia czy esteoterapia.
Bez konieczności długich spacerów, kolejką turystyczną potocznie zwaną ciuchcią, uczestnicy turnusu zwiedzili różne zakątki zarówno Ustronia Morskiego, jak i pobliskich Sianożęt. Spacerując w Ogrodach HORTULUS w Dobrzycy mieli okazję z bliska poznać ogromne bogactwo roślin z 30 ogrodów o różnej tematyczne i stylistyce: ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski) oraz oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim. Natomiast w Kołobrzegu odbyli krótki spacer z przewodnikiem po Starówce, a następnie zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego.
Jak podkreślają uczestnicy turnusu zapewne nie raz zatęsknią za spotkaniami z muzyką i przy muzyce, za doskonałą sportową zabawą z nutką rywalizacji w tle, za każdą sytuacją gdy bezkarnie mogli poczuć się jak dzieci…
To nie koniec wakacyjnych podróży Stowarzyszenia „Kuźnia Życzliwości” – kolejne już niebawem. I zapewne w dobie „szalejących” cen zarówno organizacja turnusu rehabilitacyjnego, jak i wycieczek krajoznawczo – integracyjnych byłaby bardzo trudna, gdyby nie wsparcie finansowe Gminy Szczerców, za co organizacja serdecznie dziękuje Wójtowi Krzysztofowi Kamieniakowi oraz Radzie Gminy Szczerców.

Przeczytaj również

Skip to content