KGW w Dubiu z awansem w konkursie “Polska od kuchni”

Spośród 478 nadesłanych zgłoszeń KGW z Dubia zostało wybrane przez Komisję Konkursową do udziału w Półfinale wojewódzkim Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” (kategoria artystyczna).

Festiwal KGW „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji.

II Etap Konkursu – Półfinał – odbędzie się 3 lipca 2021 r. w Sulmierzycach, podczas lokalnej edycji Festiwalu. To tam mieszkanka gminy Szczerców, reprezentantka KGW w Dubiu – Daria Kałużna zaprezentuje na żywo swój występ – wykona zwycięski utwór. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wspaniałe wydarzenie okraszone cudowną atmosferą lokalnych społeczności.

 

***

O Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”:

  • Z całej Polski zostało nadesłanych 2099 zgłoszeń, w kategorii artystycznej 478
  • Z województwa łódzkiego wpłynęło 206 zgłoszeń
  • Do ścisłego Finału zakwalifikują się 2 Koła z każdej kategorii konkursowej – jedno wybrane przez Jury, drugie wybrane w głosowaniu SMS.
  • Finał konkursu artystycznego KGW 2021 odbędzie się 25 września na PGE Narodowym w Warszawie, w trakcie Finału Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”.
  • Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.
  • Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl oraz na profilu na Facebooku.

Przeczytaj również

Skip to content