Czyste Powietrze – spotkanie informacyjne

Planujesz wymienić stary piec, ocieplić dom, wymienić okna lub drzwi?

Sprawdź, czy możesz to  zrobić z dofinansowaniem w ramach Czystego Powietrza.

Informacje na temat programu oraz zasad udzielania wsparcia możesz uzyskać na spotkaniu, które Urząd Gminy w Szczercowie organizuje w czwartek, 30 grudnia.

Przypomnijmy, rządowy program Czyste Powietrze zmierza do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Beneficjenci aplikują o dotację, w ramach której  pozyskują środki na wymianę starych pieców na nowoczesne źródła ciepła, o najwyższych normach. Program przewiduje dofinansowanie zakupu i montażu kotłów gazowych kondensacyjnych, kotłów olejowych, ogrzewania elektrycznego, pieców na paliwo stałe spełniające określone wymagania czy pomp ciepła.

Pozyskać można również pieniądze na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku czy instalację PV.

Bezpłatne spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Szczerców, dotyczące programu Czyste Powietrze, odbędzie się w czwartek, 30 grudnia o godz. 16:00 w Sali Konferencyjnej UG Szczerców przy ul. Pułaskiego 8.

Chętni mogą się na nie zapisywać już teraz, wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: promocja@szczercow.org lub telefonicznie, (44) 631 80 18.

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Szczerców (budynek przy ulicy Piłsudskiego 18)  działa Gminny Punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”.

Punkt czynny jest dla wszystkich zainteresowanych osób we wtorki i czwartki, w godzinach 8.00 – 16.00.

 

Przeczytaj również

Skip to content