Czas na maturzystów!

Młodzi, zdolni, przebojowi – absolwenci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie przystępują dziś do egzaminacyjnego maratonu. Kiedy odwiedziliśmy szkołę tuż po godzinie 8.00, sala była jeszcze pusta, ale już za kilkanaście minut zapełni się maturzystami.
Tegoroczne matury rozpoczynają się pisemnym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. W Szczercowie zdawać go będzie 57 osób – to 49 obecnych maturzystów oraz osiem osób, które poprawiają wyniki osiągnięte w latach poprzednich.
– Warto podkreślić, że wyniki egzaminów maturalnych są w naszej szkole imponujące – mówi Łucja Majchrzak, dyrektor szczercowskiej placówki. – W tym roku tylko ośmioro uczniów poprawia maturę z języka polskiego, cztery z matematyki i jedynie dwie z języka angielskiego.
Dziś egzamin z języka polskiego; część uczniów ze Szczercowa stawia na temat związany z „Dziadami”, choć nie brakuje też tych, którzy prosili – „Tylko nie Dziady!
Jak będzie naprawdę – przekonamy się przed południem, uczniowie na napisanie pracy mają blisko trzy godziny.
Matury zakończą się 23 maja, wyniki młodzież pozna na początku lipca. Niezależnie od wybranego tematu – wszystkim maturzystom życzymy jak najlepszych wyników.
Powodzenia!

Przeczytaj również

Skip to content