Góralska „HORA” wystąpiła w Szczercowie

W niedzielne popołudnie wójt Krzysztof Kamieniak wraz z Radą Gminy Szczerców zaprosili mieszkańców do kolędowania na góralską nutę. Gościny udzielił ksiądz proboszcz Sławomir Klich, więc szczercowski kościół parafialny wypełnił się radosną muzyką z bożonarodzeniowym przesłaniem, a frekwencja z pewnością przeszła oczekiwania organizatorów.

 

Naszych gości, czyli Folk Kapelę Góralską „HORA”, tworzą muzycy pochodzący z polskich gór oraz ze Słowacji. Instrumentarium zespołu to między innymi skrzypce, cymbały węgierskie, altówka i kontrabas. Górale zapowiadali, że przyjadą do nas z koncertem pięknych polskich kolęd i pastorałek we własnych nastrojowych oraz żywiołowych aranżacjach muzycznych. Tak też się stało, a dodać trzeba, że uczestnicy tej muzycznej uczty „poczęstowani” również zostali wspaniałymi, oryginalnymi góralskimi życzeniami pomyślności w Nowym Roku.

 

Na zakończenie nie zabrakło pysznych oscypków, które dopełniły dzieła i sprawiły, że wracaliśmy do domów licząc na kolejne rychłe spotkania tego typu…
Fragmenty koncertu zarejestrowaliśmy i są już dostępne do obejrzenia na naszym profilu facebookowym, zapraszamy! A już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia, nadarzy się kolejna okazja do wspólnego śpiewania kolęd – tym razem wybierzemy się do Chabielic, gdzie w tamtejszym kościele o godz. 17.00 zagrają i zaśpiewają artyści z naszej gminy!

Przeczytaj również

Skip to content