120 lat Orkiestry dętej OSP Szczerców

Piątkowy wieczór należał do muzyków z orkiestry dętej OSP Szczerców – nie mogło być inaczej, skoro właśnie dzisiaj zespół świętował jubileusz 120-lecia istnienia.
Wszystko zaczęło się bowiem w 1904 roku z inicjatywy proboszcza parafii Szczerców, księdza Kozankiewicza, któremu udało się skupić wokół siebie grupę muzyków. Dzięki ofiarności parafian udało się wówczas zakupić 13 używanych instrumentów.
Dzisiaj, do czego nawiązał składając życzenia orkiestrantom wójt Krzysztof Kamieniak, tych instrumentów jest zdecydowanie więcej.

–  I jest to nie używany, ale najnowszy, markowy sprzęt, do którego muzycy dokładają swój talent i zaangażowanie – mówił Krzysztof Kamieniak. –  Stają się tym samym muzyczną wizytówką naszej gminy.

W uroczystości wzięli udział przyjaciele i sympatycy szczercowskiej orkiestry z całej Polski, władze samorządowe, otaczające zespół opieką i wspierające działalność muzyczną, ale też sponsorzy i zaprzyjaźnieni orkiestranci z sąsiednich gmin. Jubileusz był prawdziwą muzyczną ucztą, co podkreślali obecni na koncercie fachowcy, w tym Przemysław Hachorkiewicz – Prezes Oddziału Łódzkiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, który przywiózł do Szczercowa specjalne odznaczenia dla dyrygenta Tomasza Kozubowicza oraz kilkunastu członków orkiestry.

To wspaniałe jubileuszowe spotkanie trwało zdecydowanie za krótko! Pozostaje mieć nadzieję, że w czerwcu, kiedy wójt i Rada Gminy – jak  zostało zapowiedziane – przekażą Orkiestrze nagrodę finansową, muzycy zrewanżują się równie pięknym występem, jak dzisiaj.

Orkiestrze dętej OSP Szczerców życzymy kolejnych długich lat wspólnego grania i wielu sukcesów!

 

Przeczytaj również

Skip to content