Za nami pierwszy HARC GOL

Od 3 do 5 listopada w Szczercowie odbywała się pierwsza edycja Harcerskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej HARC GOL 2023. Organizatorem turnieju był szczercowski Hufiec ZHP Osiemnastka oraz Chorągiew Łódzka ZHP, imprezę zorganizowano pod honorowym patronatem Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka.

Przez trzy dni na dwóch gminnych halach sportowych w grze w piłkę nożną rywalizowały zespoły zuchowe i harcerskie ze Szczercowa, Kluk, Kutna i Piotrkowa Trybunalskiego. W Turnieju wzięło łącznie udział ponad 250 zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 16+ lat, występujących w 36 zespołach zgłoszonych do rywalizacji w 6 kategoriach wiekowych.

Oprócz rywalizacji w piłkę nożną odbyły się także konkurencje poboczne, takie jak konkurs podbić piłki, konkurs celności strzałów, piłkarski tor przeszkód czy mistrzostwa gry w FIFA.

W niedzielę, podczas uroczystego podsumowania Krzysztof Kamieniak , wójt Gminy Szczerców wraz z Komendantem Hufca ZHP Osiemnastka , hm. Jerzym Stolarzem, wręczyli puchary i nagrody dla zwycięskich zespołów.

Turniej HARC GOL był okazją do promowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży i doskonałym sposobem na integrację zuchów i harcerzy z trzech Hufców ZHP z Chorągwi Łódzkiej. Kolejna edycja harcerskich rozgrywek w piłkę nożną odbędzie się za rok.

Przeczytaj również

Skip to content