Uwaga – woda z gminnego wodociągu nie jest zdatna do picia

Uwaga mieszkańcy gminy Szczerców oraz części gmin Rusiec i Rząśnia – przekazujemy pilny komunikat Sanepidu.
Woda w sieci wodociągowej Chabielice – Stanisławów tymczasowo nie nadaje się do spożycia, z uwagi na wykryte bakterie z grupy coli.
W dniu pobrania w próbkach ze stacji uzdatniania wody w Chabielicach bakterii tych nie stwierdzono, niewielkie przekroczenia (5 jednostek) wystąpiły w dwóch innych punktach na terenie gminy Szczerców. Duże przekroczenie normy wystąpiło jednak na terenie gminy Rusiec.
Woda może być używana jedynie do prac porządkowych – mycie podłóg, spłukiwanie toalet.
Na bieżąco monitorujemy sytuację i będziemy przekazywać kolejne komunikaty – jednak warto pamiętać, że stan ten może potrwać kilka kolejnych dni.
Tymczasem prosimy o powstrzymanie się od spożywania wody z wodociągu, nawet po przegotowaniu.
Służby gminne w trakcie trwania awarii dystrybuować będą wodę na terenie gminy z beczkowozów, a dziś od godz. 20.00 i jutro u sołtysów będzie można pobrać wodę butelkowaną – 5 litrów na osobę.
Mieszkańcy Szczercowa odbierają wodę butelkowaną od 18.00 do 21.00 w Domu Kultury przy Mickiewicza 39.
Dodatkowo dwa beczkowozy z wodą zdatną do picia będą podstawione dzisiaj w godz. od 19.00 do 22.00 w Szczercowie, ul. Mickiewicza 39 oraz przed kościołem w Chabielicach.
14 września od godz. 19.00 do 7.00 rano dnia następnego sieć wodociągowa będzie poddana płukaniu i chlorowaniu, dlatego należy się spodziewać obniżonego ciśnienia wody.

Przeczytaj również

Skip to content