Spotkania sołeckie – Stanisławów I i II

Kolejne dwa spotkania sołeckie odbyły się w tym tygodniu w gminie Szczerców – w czwartek o przeznaczeniu swoich funduszy sołeckich debatowali mieszkańcy Stanisławowa Pierwszego i Stanisławowa Drugiego.
Sołtys Halina Węglarska przekazała mieszkańcom informację, że w 2023 roku sołectwo dysponować będzie kwotą 45,5 tysiąca złotych. Uczestnicy zebrania zdecydowali, że doposażą kuchnię w świetlicy – zakupiony zostanie zestaw garnków, taboret gastronomiczny, lodówka i kuchnia gazowa oraz piec konwekcyjny. Część środków mieszkańcy przeznaczą na organizację imprez integracyjnych, między innymi obchodów Dnia Kobiet.
Sąsiedzi ze Stanisławowa Drugiego pieniędzy mają nieco mniej – ich fundusz opiewa na 41,2 tysiąca złotych. Sołtys Janina Kucharska również zanotowała na liście zakupów doposażenie kuchni, choć mowa była też o potrzebie remontu dachu świetlicy. Mieszkańcy sołectwa zastanawiali się nad ewentualną prośbą o zmniejszenie tonażu do 8 ton na drodze przez wieś.
Obecny na obu spotkaniach wójt Krzysztof Kamieniak poinformował mieszkańców o planach wprowadzenia oszczędności, spowodowanych podniesieniem przez dostawcę stawki za energię elektryczną. Od przyszłego roku za oświetlenie uliczne opłaty wzrosnąć mogą z dotychczasowych 800 tysięcy rocznie do 4 milionów złotych. Mieszkańcy zasugerowali, by w ramach oszczędności wyłączać lampy w nocny na kilka godzin.

Przeczytaj również

Skip to content