Podsumowanie roku w OSP Szczerców

W weekend odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Szczerców za rok 2022. Spotkanie, w którym uczestniczyli poseł Grzegorz Lorek oraz wójt Krzysztof Kamieniak, było okazją do podsumowania działalności w minionych 12 miesiącach.
OSP Szczerców odnotowała na swoim koncie 108 wyjazdów, w tym 43 gaszenia pożarów, 59 akcji związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń (wypadki, plamy oleju). Były też alarmy fałszywe – tych strażacy ze Szczercowa doliczyli się sześciu.
Miniony rok był bogaty w pozyskiwanie środków – cieszy się Piotr Wieczorek, Prezes OSP Szczerców – Udało nam się zebrać sporą kwotę, która przeznaczona została na dofinansowanie zakupów. Jesteśmy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę!
Jednostkę wsparła finansowo Gmina Szczerców (20 tys.) – zakup sprzętu i umundurowania, WFOŚiGW w Łodzi (25 tys.) – piła do stali i betonu, hełmy i ubrania specjalne, butle do aparatów powietrznych, Urząd Marszałkowski z Łodzi (19,6 tys.) – na ubrania specjalne, MSWiA (5 tys.) – na ubrania koszarowe dla MDP, KSR-G (5,5 tys.) – ubrania specjalne.
OSP Szczerców liczy 54 członków zwyczajnych oraz 13 honorowych.

Przeczytaj również

Skip to content