Pierwszy taki turniej w województwie

W Szczercowie rozegrano w piątek I TURNIEJ W WARCABY UCZESTNIKÓW WTZ WOJ. ŁÓDZKIEGO.

Wydawać by się mogło, że we współzawodnictwie najważniejsze jest zwyciężyć, ale w życiu osób z niepełnosprawnościami jest inaczej – najważniejsze to stanąć do rywalizacji. Podobnie jak nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z samym sobą i osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości – mówił przed rozpoczęciem turnieju jego organizator, Andrzej Klimas.

Do rozgrywek w warcaby, które odbywały się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Szczerców, przystąpili reprezentanci Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Bełchatowie , Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „MORS” w Łodzi, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nowa Zorza” w Łodzi, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tkalnia” w Zduńskiej Woli, Warsztatu Terapii Zajęciowej Kubusie w Moszczenicy, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olewinie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piotrkowie Trybunalskim, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej, Warsztatu Terapii Zajęciowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnych „Kuźnia Życzliwości”.

Oprócz zawodników z zaproszenia do rozgrywek skorzystali goście – przy stołach zasiedli więc wójt Krzysztof Kamieniak, Małgorzata Janowska – Dyrektor Ekonomiczno – Finansowy PGE GiEK S.A. Oddziału Elektrownia Bełchatów, Barbara Szczepanik – Przewodnicząca Rady Gminy Szczerców, Wojciech Pacholak – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Szczerców, Dorota Włodarczyk – Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Gminy Szczerców, Anna Kamieniak – Wiceprzewodnicząca Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych i Wiesława Pędzik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie oraz Diana Adasiewicz – dyrektor ZSP w Szczercowie.

Pierwsze miejsce zdobył Kozieł Adam (WTZ przy Stowarzyszeniu „Nowa Zorza” w Łodzi)

Drugą lokatę wywalczył Pawełczyk Tomasz (WTZ Moszczenica)

Trzecie miejsce zajął Szczepanik Przemysław (WTZ Dąbrowa Rusiecka)

Wszystkim zawodnikom jeszcze raz gratulujemy!

Słowa uznania należą się sędziemu głównemu dzisiejszych zawodów – Piotrowi Sadzińskiemu, który czuwał nad prawidłowym tokiem rozgrywek. Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, nauczycieli i dyrekcji ZSP w Szczercowie za pomoc i gościnę.

Przeczytaj również

Skip to content