Na Jarmarku w Chabielicach

Pyszne jedzenie, oryginalne wyroby rękodzielnicze i wspaniała rodzinna atmosfera – to wszystko czekało na mieszkańców gminy Szczerców podczas Jarmarku Świątecznego, który odbył się w  sobotę 10 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Chabielicach.

Główną atrakcją imprezy było rozstrzygniecie konkursu kulinarnego ?Smaki Świąt?. Tegoroczna, szósta już edycja zabawy, przebiegała pod hasłem ?Ciasta, ciasteczka i inne świąteczne słodkości?. Do rywalizacji na świąteczne dania stanęło sześć zespołów reprezentujących: stowarzyszenia z gminy Szczerców- Emerytów, Rencistów i Osób Pełnoletnich, Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” i ?Pozytywnie Zakręcone?,  a także sołectwo Brzezie  oraz  Koło Gospodyń Wiejskich z Jastrzębic (gm. Rusiec) i Stowarzyszenie ?Rozwojowa Wieś? z Chorzenic (gm. Sulmierzyce). Stoły na stoiskach przygotowanych przez  grupy startujące w konkursie uginały się od tradycyjnego polskiego jadła, a temat przewodni zabawy potraktowany został z dużą inwencją. W Chabielicach skosztować można było zatem nie tylko tradycyjnych pierników i pierniczków, muffin, keksów, rozmaitych ciast i ciasteczek,  ale i pierogów, kaczki ze słodkim farszem, śledzi ?na słodko?, gołąbków z kaszą gryczaną, miodów, kompotów, domowych nalewek? Jak co roku jurorom nie było łatwo dokonać wyboru, bo wszystkie przygotowane na konkurs potrawy były nie tylko przepyszne, ale i przepięknie wyeksponowane. Każde ze stoisk kusiło nie tylko wyśmienitym jedzeniem, ale i świątecznymi oryginalnymi dekoracjami. Ostatecznie jury konkursowe w składzie: Anna Kamieniak, Dorota Słowińska, Katarzyna Kucharska, ks. Stanisław Haładaj oraz Zbigniew Szcześniak, doceniając umiejętności kulinarne wszystkich grup biorących udział w zabawie, przyznało sześć równorzędnych nagród. Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, podziękował wszystkim organizacjom i grupom biorącym udział w jarmarku oraz wręczył upominki za udział w VI edycji konkursu ?Smaki Świąt?.

2

Chabielickiemu Jarmarkowi towarzyszyły atrakcje artystyczne. Wystąpiła Orkiestra Dęta OSP w Chabielicach oraz ?Kapela spod Dębu? z  Mzurek.  Podczas imprezy odbył się także kiermasz wyrobów rękodzielniczych, można było zakupić oryginalne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, biżuterię, stroiki, kartki, świece zapachowe. Swoje prace prezentowali, m. in. Koło Sprawnych Rąk przy PG w Szczercowie, Stowarzyszenia  ?Kuźnia Życzliwości? oraz ?Pozytywne Zakręcone?.

1

Przeczytaj również

Skip to content