Mistrzostwa w tenisie stołowym rozstrzygnięte

W minioną sobotę, 26 marca, odbyła się kolejna sportowa impreza w naszej gminie. Tym razem rywalizowali pingpongiści w XV Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Szczerców.

W grze pojedynczej spośród 24 zawodników najlepszy okazał się Orpel Krzysztof z Bełchatowa, który w meczu o I miejsce pokonał Zajdę Tomasza z Różniatowic 3-0. W spotkaniu o II miejsce Zajda pokonał Zawiasę Oliwię z Warty 3-2. Należy podkreślić, iż Oliwia była jedyną kobietą występującą w zawodach i raz po raz sprowadzała na ziemię kolejnych zawodników awansując do następnych rund. Ostatecznie zajęła III miejsce w turnieju.

W grze podwójnej wystartowało 12 par. Mistrzostwo z ostatniej edycji turnieju rozegranej w 2019 roku obronili bracia Wiktor i Włodzimierz Wojewoda. W meczu o I miejsce pokonali parę Orpel Krzysztof/Czajkowski Piotr 2-1. III miejsce zajęła para Zajda Tomasz/Gapik Witold.