Kąpielisko otwarte!

Od 1 lipca do 31 sierpnia na zbiorniku wodnym w Szczercowie będzie otwarte kąpielisko, a dokładniej ?miejsce wykorzystywane do kąpieli?. Codziennie w godz. 10.00 -18.00 można się kąpać pod nadzorem dwóch ratowników wodnych. Na wydzielonej części zbiornika została utworzona strefa dla nieumiejących pływać o głębokości do 120 cm, dla umiejących pływać (do 150 cm) oraz ogrodzony siatką brodzik dla dzieci o głębokości do 40 cm.

01

Warto podkreślić, że zbiornik przeszedł zabiegi renowacyjne. Został oczyszczony z nagromadzonego na dnie mułu, w to miejsce nawieziono 20 cm żółtego piasku, poprawiono i poszerzono plaże. W celu polepszenia jakości wody zostały użyte środki biologiczne, które poprawiają jej klarowność i przejrzystość, redukują ilość glonów, zapobiegają zakwitom sinic. Będą one stosowane przez cały okres wakacyjny.
Zgodnie z wymogami woda została poddana badaniom przez stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Badania wyszły pozytywnie i nie ma przeszkód by zażywać kąpieli. Dodatkową atrakcją przeznaczoną dla dzieci będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej nauki pływania pod okiem instruktora oraz zabaw w wodzie. Zajęcia zaplanowane są w dniach 13,20,27 lipca od godz. 12.00 do 14.00. W przypadku niesprzyjającej pogody będą przełożone na inny termin. Szczegółowe informacje w Referacie sportu, rekreacji i turystyki (tel. 446319307), u ratowników oraz na tablicy ogłoszeń przy zbiorniku.

03

Przeczytaj również

Skip to content