II Charytatywny Bal Przedsiębiorców Gminy Szczerców

II Charytatywny Bal Przedsiębiorców Gminy Szczerców

11 lutego odbył się Charytatywny Bal Przedsiębiorców Gminy Szczerców. Impreza zorganizowana została już po raz drugi. Tego typu spotkania to okazja do wspólnej zabawy i integracji, ale przede wszystkim do podziękowania za bardzo dobrą współpracę pomiędzy lokalnym biznesem a samorządem.

                                      Ach, co to był za bal….

Wzorowej współpracy na linii samorząd-lokalny biznes mogą nam pozazdrościć sąsiednie gminy. Nasi przedsiębiorcy mocno angażują się bowiem w inicjatywy podejmowane zarówno przez Wójta Krzysztofa Kamieniaka, jak i działające na naszym terenie stowarzyszenia i kluby sportowe. Nic dziwnego, że sobotni bal wykorzystano jako okazję, by w sposób szczególny podziękować przedsiębiorcom, którzy w 2016 roku wspierali przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, sportowym czy integracyjnym. Aż pięć firm działających na terenie naszej Gminy uhonorowane zostało pamiątkowymi statuetkami.

Brązowe serce dla Banku Spółdzielczego Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim oddział Szczerców.

Srebrne serce dla firmy STACJA PALIW & HOTEL GOŁĘBIEWSKICH

Właścicielem firmy jest Pan Jarosław Gołębiewski. Firma zajmuje się sprzedażą różnorodnych paliw płynnych, w tym benzyny, oleju napędowego, gazu płynnego. Oferuje także usługi hotelowe wraz z wyżywieniem.

Srebrne serce dla firmy GUM-MAR MAREK OLCZAK

Firma została założona w 2002 r.  jest producentem wyrobów gumowych, prowadzi serwis ogumienia samochodów osobowych oraz ciężarowych. Głównym zakresem produkcji są formowe wyroby gumowe i gumowo-metalowe.

foto-1068

Srebrne serce dla Firmy “BODEX”

Firma “BODEX” ze Szczercowa to producent naczep, rozpoczęła działalność w 1991 r. “BODEX” dostarcza pojazdy na rynki: Polski, Ukrainy, do Skandynawii, Holandii, Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji, Litwy, Estonii, a także Rosji, Białorusi i Kazachstanu, Uzbekistanu, Mołdawii i innych.

foto-1083

Złote serce dla firmy Wirex sp. z o.o.

Wirex sp. z o.o. to firma mieszcząca się w Kiełczygłowie z filią w Dzbankach. Jest producentem maszyn i urządzeń do obróbki drewna, ekologicznego paliwa pelet i drewnianej architektury ogrodowej oraz wyrobów tartacznych.

foto-1080

 

W nazwie imprezy nieprzypadkowo pojawiło się określenie „charytatywny”. Wzorem roku ubiegłego, podczas uroczystości zbierane były środki, które przeznaczone zostaną na wsparcie organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych i najbiedniejszych mieszkańców Gminy Szczerców. Dzięki życzliwości uczestników zebrano kwotę ponad 18 tys. zł. Przypomnijmy, podczas zeszłorocznej edycji balu zebrano kwotę 12 600 zł, która w całości została przeznaczona na organizację wakacyjnego cyklu zajęć artystyczno- edukacyjnych pod wspólnym hasłem  „Radosne wakacje w Gminie Szczerców”. Program wakacyjnych zajęć obejmował przeróżne formy aktywności i został zaplanowany tak, aby nikt się nie nudził i jednocześnie każdy mógł spędzić wolny czas w sposób atrakcyjny, bawiąc się i zdobywając nowe umiejętności.

W ramach „Radosnych wakacji w Gminie Szczerców” dzieci miały okazję m.in wziąć udział w czterech wyjazdach edukacyjnych: do Łodzi, gdzie podążając śladami Juliana Tuwima zwiedziły te bardziej i mniej znane zakątku ul. Piotrkowskiej oraz wzięły udział w grze terenowej w ZOO, do bełchatowskich „Gigantów Mocy”, gdzie wzięły udział w warsztatach naukowych “Czarne złoto”, a następnie w kinie obejrzały film “Gdzie jest Dori”, do Koziegłów koło Częstochowy, do Osikowej Doliny, gdzie miały okazję poznać technikę rękodzielniczą- wykonywania ozdób z wiórków osikowych i do Tomaszowa Mazowieckego, gdzie zwiedziły Groty Nadgórzyckie i podziemną trasę turystyczną w starej kopalni piasku, Skansen rzeki Pilicy oraz słynne niebieskie źródła. W szczercowskim GOK-u odbyły się także zajęcia sportowe, plastyczne, naukowe, muzyczne, kulinarne i wiele, wiele innych.

Atrakcją sobotniego balu był występ kwartetu smyczkowego Guerreros. Kwartet powstał w 2014 roku z inicjatywy studentek Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Tworzą go: Magdalena Gonos – I skrzypce, Joanna Sikorska – II skrzypce, Martyna Susek – altówka, Anna Furkałowska – wiolonczela. Dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności w klasie kameralistyki prof. Dominika Połońskiego. Uczestnicy balu w wykonaniu kwartetu GUERREROS usłyszeli największe przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej.

foto-0829

 

Przeczytaj również

Skip to content