Dobra frekwencja, wysoki poziom na festiwalu kolęd

Aż dwudziestu pięciu solistów i siedem zespołów wokalnych zaprezentowało swoje umiejętności podczas Międzyszkolnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, jaki w miniony weekend odbył się w Szczercowie. To już siódma edycja imprezy, organizowanej w Szkole Podstawowej im. księdza Józefa Baranowicza, gdzie po raz kolejny nie zawiodła ani publiczność, ani młodzi artyści.

Swoje interpretacje znanych kolęd i pastorałek uczniowie naszych szkół zaprezentowali  brawurowo, poddając się jednocześnie ocenie profesjonalnego jury, w skład którego weszli Ania Serafińska i Paweł Bauer, uczestnicy telewizyjnej Szansy na sukces, siostra Anna, kierująca szczercowskim chórem EXODUS i przewodniczący temu gronu Łukasz Skrobek, laureat wielu konkursów wokalnych, baryton występujący na deskach Opery Narodowej w Warszawie.

Jury doceniając kunszt wokalny podkreślało wysoki poziom, a przede wszystkim chęć i miłość do śpiewania, jaką prezentowali młodzi wokaliści. Podobne wrażenie występy wywarły na widzach, z uwagą przyglądających się popisom kolegów i koleżanek.

W kategorii klas 1-3 zwyciężył Filip Kukuczka,  z zespołów najlepsi okazali się Żywiołowi z Chabielic.  Zwycięstwo w kategorii  soliści klasa 4-6 przypadło siostrze Filipa, Mai Kukuczce, reprezentującej SP w Chabielicach. W najstarszej kategorii, klas 7-8, triumfowała Zofia Sztuk ze szkoły w Szczercowie, a wśród zespołów najlepsze były Aniołki, również ze szczercowskiej podstawówki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia, do zwycięzców trafiły nagrody rzeczowe. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem wójta Krzysztofa Kamieniaka.

Aby obejrzeć relację filmową z wydarzenia, kliknij TUTAJ.

 

 

 

Przeczytaj również