Turniejowy weekend z siatkówką plażową

DSCN9580

W minioną sobotę i niedzielę na boisku do siatkowej piłki plażowej przy zbiorniku rekreacyjnym w Szczercowie odbył się VII Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.
Pierwszego dnia rywalizowały panie. W ścisłym finale zagrały 3 pary rozgrywając  bardzo wyrównane spotkania, gdyż każda drużyna odniosła po jednym zwycięstwie i jednej porażce.

Wyniki:
Kałużna Aleksandra/Wawszczak Justyna – Jabłoniak Angelika/Kaźmierczak Patrycja 0-2 (18-21, 17-21)
Kałużna Aleksandra/Wawszczak Justyna – Gonerska Agnieszka/Sowała Magda 2-1 (17-21, 23-21, 15-9)
Jabłoniak Angelika/Kaźmierczak Patrycja – Gonerska Agnieszka/Sowała Magda  1-2 (21-19, 17-21, 12-15)

DSCN9536

Ostatecznie I miejsce zajęła para Jabłoniak Angelika/Kaźmierczak Patrycja, II miejsce – Gonerska Agnieszka/Sowała Magda, a na najniższym stopniu podium stanęły Kałużna Aleksandra/Wawszczak Justyna.

DSCN9553

W niedzielę rozgrywki toczyły się w kategorii mężczyzn, do której przystąpiło 11 par. Po rozgrywkach grupowych najsłabsza drużyna z każdej z 3-ch grup  odpadała z turnieju, a pozostałe awansowały do ćwierćfinału.

Grupa A
Wawszczak Kamil/Sopala Mateusz – Trawczyński Norbert/Łyko Przemysław 12-21
Hofman Wiktor/Siciarz Kacper – Stępiński Tomasz/Janas Jarosław 2-21
Wawszczak Kamil/Sopala Mateusz – Hofman Wiktor/Siciarz Kacper 21-9
Trawczyński Norbert/Łyko Przemysław – Stępiński Tomasz/Janas Jarosław 16-21
Wawszczak Kamil/Sopala Mateusz – Stępiński Tomasz/Janas Jarosław 17-21
Trawczyński Norbert/Łyko Przemysław – Hofman Wiktor/Siciarz Kacper 21-8

1. Stępiński Tomasz/Janas Jarosław
2. Trawczyński Norbert/Łyko Przemysław
3. Wawszczak Kamil/Sopala Mateusz
4. Hofman Wiktor/Siciarz Kacper

DSCN9585

Grupa B
Gąsiorowski Konrad/Dworniak Piotr – Sadziński Kamil/Skała Krzysztof 14-21
Wieczorek Paweł/Jaros Bartek – Sobiech Grzegorz/Małecki Bartek 13-21
Gąsiorowski Konrad/Dworniak Piotr – Wieczorek Paweł/Jaros Bartek 21-9
Sadziński Kamil/Skała Krzysztof – Sobiech Grzegorz/Małecki Bartek 21-14
Gąsiorowski Konrad/Dworniak Piotr – Sobiech Grzegorz/Małecki Bartek 21-7
Sadziński Kamil/Skała Krzysztof – Wieczorek Paweł/Jaros Bartek 21-9

1. Sadziński Kamil/Skała Krzysztof
2. Gąsiorowski Konrad/Dworniak Piotr
3. Sobiech Grzegorz/Małecki Bartek
4. Wieczorek Paweł/Jaros Bartek

DSCN9564

Grupa C
Kuliński Kamil/Jachacz Damian – Tomczak Maciej/Buś Łukasz 21-13
Raszewski Przemysław/Michalski Damian – Kuliński Kamil/Jachacz Damian 21-19
Tomczak Maciej/Buś Łukasz – Raszewski Przemysław/Michalski Damian 17-21

1. Raszewski Przemysław/Michalski Damian
2. Kuliński Kamil/Jachacz Damian
3. Tomczak Maciej/Buś Łukasz

DSCN9574

Ćwierćfinały:
Stępiński Tomasz/Janas Jarosław – Sobiech Grzegorz/Małecki Bartek 21-9
Sadziński Kamil/Skała Krzysztof – Kuliński Kamil/Jachacz Damian 18-21
Raszewski Przemysław/Michalski Damian – Wawszczak Kamil/Sopala Mateusz 21-11
Trawczyński Norbert/Łyko Przemysław – Gąsiorowski Konrad/Dworniak Piotr 21-11

Półfinały:
Stępiński Tomasz/Janas Jarosław – Kuliński Kamil/Jachacz Damian 2-0 (15-8, 15-13)
Raszewski Przemysław/Michalski Damian – Trawczyński Norbert/Łyko Przemysław 2-0 (15-12, 15-7)

o III miejsce:
Kuliński Kamil/Jachacz Damian – Trawczyński Norbert/Łyko Przemysław 0-2 (12-15, 13-15)

o I miejsce:
Stępiński Tomasz/Janas Jarosław – Raszewski Przemysław/Michalski Damian 0-2 (11-15, 14-16)

DSCN9588

Po zaciętych finałach I miejsce zajęła szczercowska para Raszewski Przemysław/Michalski Damian broniąc tytułu mistrzowskiego sprzed roku. II miejsce przypadło bełchatowianom – Stępiński Tomasz/Janas Jarosław, a III-cia lokata parze z Pajęczna – Trawczyński Norbert/Łyko Przemysław.
(JP)

Przeczytaj również