Trwa budowa publicznej toalety

Trwa budowa toalety publicznej przy ulicy 3-go Maja Szczercowie. W zakres zadania wchodzi rozbiórka starego obiektu, zlokalizowanego przy kościele i budowa w tym miejscu nowej toalety wraz z niezbędnymi instalacjami. To jedna z mniejszych inwestycji, realizowanych w tym roku przez Urząd Gminy w Szczercowie, ale bardzo wyczekiwana przez mieszkańców.
– Toaletę budujemy od podstaw, w dotychczas istniejącym obiekcie do wymiany nadawało się praktycznie wszystko – tłumaczy wójt Krzysztof Kamieniak. – Stare fundamenty nie tylko uległy uszkodzeniu, ale brakowało w nich izolacji od strony gruntu. Ściany zaś, choć konstrukcyjnie nie były jeszcze najgorsze, to nie spełniały już aktualnych wymogów w zakresie ochrony cieplnej. Dlatego burzymy i w to miejsce stawiamy nową, wygodną toaletę.
Taka decyzja nie dziwi, bo w starym obiekcie przeciekał pokryty papą dach, nieszczelne okna i drzwi nie spełniały zadania, a ścieki sanitarne odprowadzane były do dołów chłonnych. Teraz podciągnięta zostanie instalacja elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna. W efekcie na działce powstanie nowy budynek toalety publicznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Projekt zakłada budowę dwóch toalet (jednej dostępnej dla osób niepełnosprawnych) i pomieszczenia technicznego. Na posadzkach i ścianach położone zostaną płytki o wym. 30 x 60 cm w kolorach szarości. Ściany tynkowane pomalowane będą farbami zmywalnymi odpornymi na zabrudzenia. Elewacje pokryje preparat antygrafiti, a wszystkie elementy będą wandaloodporne.
Dostęp do toalet zaplanowano przez rozwieralne drzwi wejściowe aluminiowe z pneumatycznymi zawiasami domykającymi zamontowanymi w konstrukcji drzwi. Na elewacji umieszczona zostanie instrukcja obsługi w min. językach polskim i angielskim oraz świetlne piktogramy.
Budowa toalety publicznej powinna zakończyć się do 31 sierpnia. Koszt przedsięwzięcia pokrywany z budżetu Gminy to około 220 tysięcy złotych.

Przeczytaj również

Skip to content